hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Evliliğinizde mutlu olmak için bu ipuçlarını takip edin

  Evliliğinizde mutlu olmak için bu ipuçlarını takip edin
  expand

  Evliliklerde çatışmaların ve anlaşmazlıkların yaşanması çok doğaldır. Önemli olan sorunları birlikte çözebilmeyi öğrenmenizdir. Evliliğinizde her zaman mutlu olmak istiyorsanız birbirinize uyum sağlamayı öğrenmeniz, anlayışlı ve saygılı bir iletişim kurmayı unutmamalısınız. Evliliğinizde mutlu olmak istiyorsanız bu ipuçlarına bir göz atın. (Posta)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kadın erkekler ilişkileri çok karmaşık görünür. Ancak doğru iletişim yöntemlerini öğrenebildiğinizde hem ilişkinizde hem de evliliğinizde mutluluğu yakalayabilirsiniz.

  Özellikle evliliğinizde tüm sorunları beraber çözebilmeyi öğrenmek için birbirinizi anlamanız gerekir. Mutlu evliliğin sırlarını öğrenmek için bu yazımıza bir göz atın.

  DOĞRU İLETİŞİM

  Doğru iletişim kurabilmeyi öğrenmek evlilikte huzuru yakalamanın altın anahtarlarından biridir. Birinizi anlamanız, dinlemeniz ve duygularınızı paylaşmanız gerekir. Bunun için de düzenli olarak açıkça duygularınızı ifade etmelisiniz. Açık, dürüst ve saygılı bir şekilde konuşun. Karşınızdaki kişinin duygularını anlamaya çalışın ve empati gösterin.

  ANLAYIŞLI OLMAK

  Eşinizin düşüncelerine, duygularına ve ihtiyaçlarına anlayış göstermek, evlilikte huzuru yakalamak için oldukça önemlidir. Birbirinizi olduğunuz gibi kabul edin ve herhangi bir sorun yaşandığında çözüm odaklı yaklaşın.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SAYGI

  Sağlıklı bir ilişki sürdürebilmek için birbirinize karşı saygılı olmalısınız. Eşinizi değerli ve önemli hissettirin. Fikirlerine, sınırlarına ve kişisel alanına saygı gösterin. Tartışmalarda bile saygılı bir şekilde iletişim kurmaya özen gösterin.

  ORTAK İLGİ ALANLARI VE BİRLİKTE ZAMAN GEÇİRMEK

  Ortak ilgi alanlarına sahip olmak ve birlikte vakit geçirmek evlilikte bağları güçlendirir. Birlikte hoş vakit geçirebileceğiniz aktiviteler bulun. Yürüyüşe çıkın, film izleyin, birlikte seyahat edin veya yeni hobiler keşfedin.

  BİRBİRİNİZE DESTEK OLUN

  Elinizden geldiğince eşinizi desteklemeye, onun yanında olduğunuzu hissettirmeye özen gösterin. Hayallerini, hedeflerini, endişelerini paylaşın ve birbirinizi motive edin.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow