62. Sait Faik Hikaye Armağanı Muzaffer Kale'nin

A A

06.05.2016 - 17:14 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: AA

62. Sait Faik Hikaye Armağanı, yazar Muzaffer Kale'nin "Güneş Sepeti" adlı kitabına verilecek. İş Bankası Kültür Yayınları'ndan yapılan açıklamaya göre, Darüşşafaka Cemiyeti ile İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle yazar Sait Faik Abasıyanık anısına her yıl bir öykücüye verilen armağanın sahibi belli oldu.

62. Sait Faik Hikaye Armağanı Muzaffer Kale'nin

Doğan Hızlan'ın başkanlığında toplanan Jale Parla, Metin Celal, Hilmi Yavuz, Nursel Duruel, Beşir Özmen ve Murat Gülsoy'dan oluşan jüri, Sait Faik Hikaye Armağanı'nın yazar Muzaffer Kale'nin "Güneş Sepeti" adlı kitabına verilmesini kararlaştırdı.

Muzaffer Kale kimdir?

Yazar Muzaffer Kale, 1957'de doğdu. Çocukluğu Bodrum Bahçeyakası Köyü'nde geçen Kale, ortaokul ve liseyi Milas'ta okudu. Uzun yıllar yaşadığı Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun olan Kale,başta şiir olmak üzere çalışmalarını 1981'den beri edebiyat dergilerinde yayınladı. Öğretmenlik de yapan Muzaffer Kale, halen İzmir'de yaşıyor.

Kale'nin, "Bir Günlük Güneş", "Gözlerim Akşama Ölür", "Acıtmıyor Boynumu Dünya", "Işıktan Kalan Kırılma", "Hiçbir Şeyi Unutmadım", "Sakın Zar Atma", "Lirik Aksan", "Menekşenin Sayılı Günleri", "Kayıp Saklambaç" isimli kitapları bulunuyor.