Breaking Bad Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Breaking Bad Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Breaking Bad Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Breaking Bad Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Breaking Bad Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Breaking Bad Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Çıktığı günden itibaren birçok kişinin dikkatini çekmeyi başaran dizilerden birisi Breaking Bad’dir. Oldukça iyi oyunculukların yer aldığı Breaking Bad dizisi birçok kitle tarafından sevilmeyi başarmıştır. Konu olarak ise geçim zorluğu yaşayan bir kimya öğretmeninin değişimi ele alınır. 50 yaşında olan ve zamanında yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kanser tanısı konulan başrol Walter White karakterinin kişilik olarak değişmesi işlenir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kanser olduğunu öğrendikten sonra ailesine para bırakabilmek için eski öğrencisiyle birlikte uyuşturucu üretmeye başlar. Bu süreç başrolün yaşamış olduğu zorlukları işleyen bu dram dizisi çeşitli otoritelerce en iyi değişim dizileri arasında gösterilir.

Breaking Bad Ne Demek?

Amerika Birleşik Devletleri’nin Güney eyaletlerinde “Kırılma Noktası” anlamını taşıyan Breaking Bad gündelik hayatta yaygın olarak kullanılan ifadeler arasında bulunur. Dizinin yaratıcısı Vince Gilligan tarafından özellikle seçilen bu isim temel olarak başrolün değişimini ifade eder. Ayrıca kıyameti koparmaktan daha öteye gitmek gibi anlamlara da sahip olan Breaking Bad diziyi oldukça iyi bir şekilde tanımlar.

Breaking Bad Dizisi Oyuncuları ve İsimleri Neler? 

Başrol Walter White karakterinin gerçek hayattaki ismi Bryan Cranston’dur. Özellikle komedi ve dram sektöründe pek çok esere imza atmış olan Cranston başarılı oyuncular arasındadır. Jesse Pinkman olarak tanınan diğer başrol ise Aaron Paul olup Walter White'ın liseden öğrencisidir. Walter White'ın karısı olan Skyler karakterini Anna Gun üstlenmekte. Walter White'ın oğlunu oynayan başarılı oyuncu ise ya RJ Mitte’dir. DIA ajanı rolündeki Dean Norris ise dizide Walter White'ın bacanağı rolünü üstlenir. Ayrıca Breaking Bad Bob Odenkirk, Giancarlo Esposito ve Jonathan Banks gibi birçok dev ismi ev sahipliği yapar.

Breaking Bad Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Toplamda 5 sezondan oluşan Breaking Bad dizisi 62 bölümden oluşur. İlk sezonunda 7 bölüm ile izleyicilerin karşısına çıkan Breaking Bad plot sezonunda başarı gösteren sayılı diziler arasında bulunur. İkinci, üçüncü ve dördüncü sezonda ise 13'er bölüm ile seyircilerin karşısına çıkmıştır. Son sezon beşinci kısmında ise 8 + 8 olmak üzere 16’le sevenlerine veda etmiştir.

Breaking Bad Spin-Off Dizisi

Break Breaking pek çok hayrana sahip olan bir dizi olduğu için dizinin yaratıcısı Vince Gilligan tarafından hayata geçirilen bir spin-off dizisine sahiptir. Better Call Saul olarak bilinen bu dizi Breaking Bad’de Walter White karakterinin avukatını anlatır. Pek çok Breaking Bad hayranı tarafından sevilen Saul Goodman karakterinin hikayesi bu dizide yakından işlenir. Ayrıca Saul Goodman karakterinin oluşumu, evrilmesi ve Walter White'ın avukatı olmasına kadar uzanan sürece yakından yer verilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Breaking Bad Filmi

Sürpriz bir şekilde ortaya çıkan Breaking Bad dizisinin filmi 2019 yılında hayranlar ile buluşmuştur. Filmde başrol oynayan Jesse Pinkman rolündeki Aaron Paul El Camino filmi için “hayatımda gördüğüm en gizli proje” yorumunu yapmıştır. Bir Breaking Bad filmi olan El Camino final bölümü ile hikayesi yarıda kalan Jesse Pinkman’ın maceralarını işler.

Breaking Bad Dizisi Ödülleri 

En iyi dizi, drama dalında en iyi pilot bölüm, drama dalında en iyi çoklu bölümü sahip dizi gibi ödüllere sahip olan Breaking Bad ayrıca birçok rekora sahiptir. Final bölümü yayınlanırken Amerikan kablolu yayın tarihinde en çok gösterim alan dizi unvanı Breaking Bad’e aittir. Bununla birlikte dizinin başrolü Bryan Cranston 4 defa en iyi drama erkek oyuncusu ve en iyi erkek oyuncu ödüllerine sahip olmuştur. Dizinin final bölümündeki araba sahnesi gerçekliğe sahip olup Efsane Avcıları tarafından özel bir program ile simüle edilerek teyit edilmiştir.