Designated Survivor Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Designated Survivor Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Designated Survivor Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Designated Survivor Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk olarak ABC kanalında yayınlanan Designated Survivor dizisi, politik bir drama türünün en iyi örneğini izleyenlere sunuyor. David Guggenheim tarafından senaryosu yazılan dizinin yönetmenliğini ise, Robert Lydecker ve Sean Callery birlikte yapıyor.

Designated Survivor Dizisinin Konusu Nedir?

Netflix tarafından 3. sezonu satın alınan Designated Survivor dizisi, Dünya çapında pek çok ülkede yayınlanmaya başlayan politik drama dizisi, meydanda yaşanan bir patlama sonucunda ABD başkanı ile birlikte tüm kabine, kongre ve temsilciler tüm meclisi üyelerinin ölümünün ardından devletin nasıl yönetildiğini konu alıyor.

Yaşanan tüm bu kaosların ardından Amerikan Anayasası’nda bulunan ‘Atanmış Varis’ olarak Şehircilik Bakanı olarak görev yapan Tom Kirkman’ın başkan olarak seçilmesi ile birlikte ülkede yaşanan çok sayıda terör olaylarının önüne geçilmeye çalışılması ve Amerikan Devletinin attığı adımlar konu ediliyor.

Felaketi konu alan bu dizi, Tom Kirkman aracılığı ile alınan tüm kararlar ve ülkenin kaderinin değişmesinde rol alan pek çok şey konu ediliyor. Yaşanan güncel sorunların çözümü için başkanın eşi, Alex Kirkman karakteri ön plana çıkıyor.

Designated Survivor Oyuncuları ve İsimleri Neler?

Dizi çok önemli ve geniş bir kadroya sahip bulunuyor. Atanmış Varis olarak seçilen Tom Kirkman'a Kiefer Sutherland hayat verirken başkanın eşi rolünde yer alan Alex Kirkman karakterini ise, Californication dizisinden de tanıdığımız Natascha Mc Elhone canlandırıyor. Dizide yer alan diğer karakterler ise;

Kiefer Sutherland – Tom Kirkman

Adan Canto Aaron “Rivera” Shore

Natascha McElhone – Alex Kirkman

Italia Ricci – Emily Rhodes

Tanner Buchanan – Leo Kirkman

LaMonica Garrett – Mike Ritter

Kal Penn – Seth Wright

Paulo Costanzo – Lyor Boone

Maggie Q – Hannah Wells

Zoe McLellan – Kendra Daynes

Troy Caylak – Fatih Turan – Türkiye Cumhurbaşkanı

Ben Lawson – Damian Rennett

Designated Survivor Dizisi Kaç ve Sezon Kaç Bölüm Yayında Kalmıştır?

Designated Survivor dizisi, 3 sezon ve 53 bölümden oluşuyor. 2019 yılında yayın hayatına son vererek final yapan bu dizi, İMDB’de kullanıcılarından ise 7.5 puan aldı. 2016 yılında yayınlanmaya başlayan ve 45 dakikalık bölümler halinde yayınlanan bu dizi, Amerikan politikası üzerine güncel konuları işlerken, uluslararası olaylar ve politikalar üzerine de mesajlar içeren bir hikaye kurgusuna sahip bulunuyor.

Designated Survivor Dizisi 2. Sezon 7.Bölüm Tepki Çekmişti!

2.sezon 7. bölüm Family Ties isimli bölümde Türkiye Cumhurbaşkanı'nı canlandıran Fatih Turan, ABD başkanı Tom Kirkman ile karşı karşıya geliyor. 15 Kasım 2017 tarihinde yayınlanan bu bölüm, 2015 yılında Türkiye’de gerçekleşen 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili algı operasyonu yapıldığı gerekçesi ile Türkiye’de çok kişi tarafından eleştirilmişti. RTÜK’ün talebinin ardından bu adı geçen bölüm Netflix Türkiye’den kaldırıldı. Ama Türkiye dışındaki tüm ülkelerde halen bu bölüm izlenmeye devam ediyor. 

Designated Survivor Dizisi Hakkında

Dizi, yaşanan bir felaket hikayesi üzerinden Amerika'nın güncel sorunlarını ve aslında sahip olması gereken değerleri konu ediyor. Kiefer Sutherland'in hayat verdiği Tom Kirkman’ın aldığı kararların ülke ve kendi kaderini belirlemesi ve kişisel çıkarların da aynı zamanda korunması için yapılan çalışmaları anlatıyor. 

Başkanın eşi Alex Kirkman, Amerika'nın güncel sorunlarını da irdeliyor. Californication'da da rol alan Natascha McElhone'un hayat verdiği Alex Kirkman, First Lady olmadan önce göçmenlik konularında uzmanlaşan yetenekli bir avukat olarak görev yapıyor. Bu kimliği sayesinde de saldırı sonrası göçmenlere karşı artan öfkeler karşısında ülkenin değerlerini ve yasalarını savunan bir simge haline dönüşüyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS