ABD de artık prime time'da Gümüş izliyor

  1. Kültür Sanat
  2. Diğer
ABD de artık prime time'da Gümüş izliyor
ABD de artık prime time'da Gümüş izliyor

2005-2007 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden’in paylaştığı Gümüş dizisi ABD’nin Pasiones kanalında prime time’da hafta içi her gün yayınlanmaya başladı.

Yurtdışına ilk satılan dizilerden olan Gümüş bugüne kadar Doğu Avrupa’dan Uzak Doğu’ya, Orta Asya’dan Güney Amerika’ya kadar hem dizi hem format olarak 100’ün üzerinde ülkeye satıldı. Türkiye’de milyonların sevgilisi olan ve 10 yıldır dünyanın dört bir köşesinde milyonlarca izleyiciye ulaşan dizi, artık ABD’de de Pasiones kanalında prime time’da hafta içi her gün yayınlanmaya başladı.

Türk dizilerine ilgi yoğun

Pasiones kanalının ana şirketi Hemisphere Media Group’un genel müdürü Francisco Gimenez izleyicilerinin Türk dizilerine yoğun ilgisi olduğunu ve bu yükselen trende göre hareket etmeye devam edeceklerini söyledi.

Latin Amerika satışları başarılı 

Doğan televizyon Grubu Uluslararası ve Kurumsal Strateji Grup Başkanı Özge Bulut Maraşlı yaptığı açıklamada; Kanal D uluslararası satışta hem öncü hem de uluslararası piyasaya güven veren bir marka. Latin Amerika satışlarımızdaki başarımız ABD'de özellikle İspanyolca konuşulan bölgelerde müthiş ilgi gördü. Gümüş’ten önce Telemundo kanallarında Kayıp, Fatmagül, Öyle bir Geçer Zaman ki, HMTV Pasiones (WAPA) kanalında Merhamet ve Aşk-ı Memnu yayınlanmıştı. Şimdi bunlara Gümüş de eklendi. Biz satış gücümüze inanıyoruz. Ülkemizde çok iyi diziler üretiliyor. Bunları yurtdışında pazarlayarak kültür ihracatı alanındaki başarımızı büyüterek sürdürme hedefindeyiz. "

Doğan Televizyon Grubu Türkiye İhracatçılar Birliği tarafından kültür ihracatı alanında gerçekleştirdiği en yüksek ihracatla birincilikle ödüllendirilmişti. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS