Köy okulları sanatla yaşıyor!

Köy okulları sanatla yaşıyor!

Ressam Ayşegül Sert ve sanatçı Fatma Işıkcevahir 17 Ocak 2018 tarihinde “Metropol ” teması ile ele alacakları bir ortak sergide eserlerini sergileyecekler. Metropol yaşamını merkeze alarak ürettikleri birbirini tamamlayan eserlerde, metropollerdeki insanların gündelik hayatına olan etkilerini sorguluyorlar. Eserlerinde metropolün hem insanları çeken süslü ışıklı tarafını hem de yalnızlaştıran ve karanlık yönlerini anlatıyorlar; maskelerin görünmez kıldığı bireylerin toplumsal kayıtsızlığa doğru itilişini tanımlıyorlar.

Yapılacak olan sergi Iğdır ilinde bulunan Gülpınar İlk Öğretim okulunun ihtiyacı olan malzemelerin satın alınabilmesi için gerekli bütçeyi toplamak amacıyla düzenlenmektedir. Bu sergide satılacak olan tüm eserlerin geliri Gülpınar İlkokulu Okul Aile Birliği banka hesabında toplanacaktır.
Serginin amacı sanat ve okullarımızı birbirlerini bir uyum içinde bir araya getirmek ve okullarımıza sanat ile dokunarak geleceğimize sanat sevgisini ufak yaşlardan itibaren aşılamaktır.

Ayşegül Sert Hakkında:

İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi bölümü mezunudur. Meslek hayatına farklı sektörlerden firmalarda insan kaynakları branşında uzman olarak başladıktan sonra yine farklı sektörlerde danışmanlık eğitimleri vermiştir. Lisanlı bir dansçıdır. Resim ve el sanatlarına küçük yaştan beri olan ilgisi sosyal sorumluluk projesi olan ilk sergisi “Kadınlar Aşkına“ ile hayat buldu. Kendisi yaşadığı düzende gördüklerini, birikimlerini ve deneyimlediklerini kendi anlatımı ile buluşturuyor ve paylaşıyor olmaktan mutluluk duymaktadır.

Fatma Işıkcevahir Hakkında:
İstanbul doğumludur. İstanbul Aydın Üniversitesi Peyzaj ve Çevre Tasarım mezunudur. El sanatlarına ve doğaya olan ilgisi çocuk yaşlarında başlamıştır. 3 yıldır sosyal sorumluluk projelerini yakından takip etmekte ve çeşitli projelerde görevler üstlenmektedir. Hobi olarak devam ettiği sanat çalışmalarını sosyal sorumluluk projelerine gönül vermiş biri olarak ilk sergisinde buluşturuyor olmaktan mutluluk duymaktadır.

Tarih: 17 Ocak 2018
Sergi Açılışı: 19.00
Yer: Kıyı Emniyeti Küçük Köşk, Anadolu Hisarı/İstanbul
Sergi Teması: Metropol

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS