Malumu Meçhulle Tehdit

  1. Kültür Sanat
  2. Diğer
Malumu Meçhulle Tehdit
Malumu Meçhulle Tehdit

Sanatçı Ülgen Semerci’nin ”Malumu Meçhulle Tehdit” isimli ilk kişisel sergisi açılıyor. Ressam Semerci yağlı boya, sulu boya, fotoğraf ve kolaj işlerinde boya katmanlarını kazımak yoluyla duyguların arkeolojisinin peşine düşüyor.

artnivo.com project space, Ülgen Semerci’nin ”Malumu Meçhulle Tehdit” isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Semerci’nin iki yıllık üretimini kapsayan sergi, soyut resmin çizgiselliği ve resimselliği arasında gerilimli bir alana yayılırken, ismini muğlak olanın kuvvetli potansiyelinden alıyor. 

Semerci tuvallerindeki kalın ve kimi zaman dokunsal nitelikler taşıyan yüzeyleri boyayı sürerek, dökerek, söküp alarak ve kazıyarak elde eder. Yüzeye müdahaleleri kimi zaman tuvali delerek bütünselliğini bozar. Bu yöntem boya katmanları arasında yapılan arkeolojik bir kazıya benzer. Bazı tuvallerin üretiminin yıllar sürdüğü düşünüldüğünde, Semerci’nin boya katmanlarını kazımak yoluyla duyguların arkeolojisinin peşine düştüğü söylenebilir.  

Sergide Semerci’nin yağlı boya, sulu boya, fotoğraf ve kolaj islerinde sunduğu estetik yöntemlerin zenginliği izleyiciye kendi inanacakları açıklamaları kurgulamaları için yeterli malzemeyi sağlar. 

“Malumu Meçhulle Tehdit”, bilinmezlik içerisinde yer bulma ve anlam üretme üzerine bir çabadır. 

7 Ocak'a kadar açık

Sergi 23 Aralık 2016 – 07 Ocak 2017 tarihleri arasında artnivo.com project space'te görülebilir.

İletişim:

art@artnivo.com

T: 0212 225 63 26 

Ziyaret Saatleri:

Salı - Cuma 11:00 - 19:00

Cumartesi 12:00 - 18:00

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS