Metin Altıok Şiir Ödül Töreni 7 Kasım'da TÜYAP'ta

Metin Altıok Şiir Ödül Töreni 7 Kasım'da TÜYAP'ta

Bu yıl 8.'si düzenlenen Metin Altıok Şiir Ödülleri Yarışması'nı Salih Bolat'ın "Atların Uykusu" kitabı kazandı. Ödül töreni 7 Kasım Cumartesi günü TÜYAP'ta yapılacak.

2015 Metin Altıok Şiir Ödülü'ne "Atların Uykusu" adlı kitabıyla, uzun yıllardır şiirimizde kendine has, farklı sesiyle yer edinmiş usta şair Salih Bolat değer görüldü.

Ödül Töreni, 7 Kasım Cumartesi günü TÜYAP Kitap Fuarı'nda yapılacak.

Kırmızı Kedi Yayınları ve Şair Metin Altıok'un kızı Zeynep Altıok'un birlikte düzenlediği yarışmanın ödül töreni 7 Kasım Cumartesi günü saat 17.00'de Marmara Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Doğan Hızlan başkanlığında Hilmi Yavuz, Güven Turan, Ahmet Telli, Ali Cengizkan, Haydar Ergülen ve Eray Canberk'ten oluşan seçici kurul, ödülün veriliş gerekçesini şu şekilde açıklamıştı:

"Salih Bolat, doğayı ve dünyayı dinleyerek biriktirdiği şiirini, Türk şiirinin büyük ve derin akışına katarak uzun soluklu bir şiire dönüştürmesini bildi.
Fransız Medicis Yabancı Roman Ödülü Hakan Günday'a
'Atların Uykusu' bir iç sesin güçlü aklı kurması, hayallemesi, kurgulaması, hesaplaşmasının ilgi çekici bir örneğini oluşturuyor."


Metin Altıok Ödül Töreni'ne edebiyat dünyasının önemli isimleri katılıyor. Törene şairin CHP'den İzmir Milletvekili olan kızı Zeynep Altıok, Şair Haydar Ergülen ve Müzisyen Mehtap Meral de katılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS