Oyunken 8 bölümlük bir proje haline gelen dizi: Masum

Oyunken 8 bölümlük bir proje haline gelen dizi: Masum

Doğan Medya Grubu’nun yeni atılımı Blu TV’nin en iddialı işlerinden biri olan Masum’un ilk iki bölümü platformda yerini aldı. Masum, tam anlamıyla bir “Türkler de sarkmayan, her karesinde ayrı özen hissedilen bir dizi yapabiliyormuş” dizisi. Türkiye’nin başarılı yazarlarından Berkun Oya’nın Bayrak isimli oyunundan uyarlanan 8 bölümlük bir dizi. Her bölümü 60 dakika olan dizinin lansmanı geçtiğimiz haftalarda Trump Towers Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti.

Uyarlama işi son derece meşakkatli ve zor bir iş. Bir oyunken 8 bölümlük bir proje haline gelen Masum, her şeyden önce çok başarılı bir uyarlama. Diziye evrilen projede aksayan, sarkan bölümler yok, her detay son derece hatasız tasarlanmış ve deyim yerindeyse “tıkır tıkır” ilerliyor.

Süresi yerinde

Çok kabaca; bir polis memurunun bir cinayeti araştırmak için doğduğu kasabaya geri dönmesi üzerine şekillenen olaylara odaklanan dizinin ilk iki bölümü kalan bölümler için seyircilerin iştahını kabarttı bile. Kendi halinde evli bir çift olan komiser Cevdet ve Nermin’in hayatları küçük oğulları Tarık’ın psikolojik rahatsızlığı sebebiyle ummadıkları bir şekilde değişir. Büyük oğulları Taner’i de kaybeden ailenin gizemini çözmeye gönderilen Yusuf, bu ailenin sırlarını çözecek midir? Yusuf’la beraber katman katman açılan hikayeye dalan izleyiciler için Masum son derece doyurucu bir proje.

Masum; mistisizm kokan bir diziyi Türklerin de çekebileceğinin ispatı da oldu. Ve de uzun zamandır tüm sektörün şikayetçi olduğu, 2,5 saatlik süreleriyle seyirci kazanmaya çalışan ve mecburen hikayesinden tavizler vermek zorunda kalan yerli dizilerin yerine, 60 dakika süren bir işin ne kadar pürüzsüz ve iyi olabileceğini de gözler önüne serdi.

Blu TV’de başka neler var?

Masum’un en önemli farkı ise, bir TV kanalı için değil Blu TV için tasarlanmış olması. Netflix’e benzer bir mantıkta hizmet veren Blu TV, Masum’un yanı sıra Jude Law’ın performansıyla çok konuşulduğu The Young Pope’u da yayınlıyor. Ayrıca platformda pek çok dizi, film ve belgesel bulunuyor.

İçeriğin git gide daha önemli hale geldiği ama kaliteli içeriğin bulunmasının zorlaştığı bu günlerde Masum, kaliteli ve yerli işler izlemek isteyen seyirciye ilaç gibi gelecek. Yürek titreten oyuncu performansları, merakı hep en tepede tutan hikayesi ve de Seren Yüce’nin özenli yönetimiyle Masum’u Blu TV’den izleyebilirsiniz. Yerli dizilere küsmüş olanlar bilhassa izlesin derim.

Yıldız Oyuncu Kadrosu

Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay, Okan Yalabık, Tülin Özen, Serkan Keskin ve Bartu Küçükçağlayan gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran dizi, sadece güçlü kadrosu değil hikayesi ve sinematografisiyle de dikkat çekiyor. Dizinin yönetmenliğini çektiği iki sinema filmi “Çoğunluk” ve “Rüzgarda Salınan Nilüfer” ile adından övgüyle söz ettiren Seren Yüce üstleniyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS