Pınar Ervardar’ın 'Işıklı Düşlerim' sergisi açıldı

Pınar Ervardar’ın 'Işıklı Düşlerim' sergisi açıldı

Ressam Pınar Ervardar'ın 'Işıklı Düşlerim' sergisi Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde açıldı.

Ünlü ressam Pınar Ervardar’ın 'Işıklı Düşlerim' isimli yeni sergisi Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde açıldı. Yoğun ilgi gören sergi sanatseverlerden tam not aldı.

Resim ve fotoğraf sanatlarında adını duyuran ünlü ressam Pınar Ervardar’ın2017 yılında Florensa Bienali’nde, 2018 yılında ise Chianciano Bienali’nde Fotoğraf Dalı’nda iki 2’ncilik ödülü alan 'Ay Fotoğrafları' serisinin de yer aldığı sergi davetlilerden tam not aldı.

"Fotoğraf ve resimlerim iç içe ve el ele ilerliyor"

Sergiye yoğun ilgi gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren sanatçı Ervardar, “Işık ve gölge ile oynuyorum. Sulu materyal ile çalışıyorum. Çoğunluk yerde çalışıyorum. Dansla müzikle çalışıyorum. Sonra fotoğrafını çekip içindeki kontrastları yakalayıp onları vurgulayarak tekrar ışık ve gölgeyi güçlendiriyorum. Genelde fotoğraf ve resimlerim iç içe ve el ele ilerliyor. Bu fotoğraflar resimlerin model olduğu fotoğraflar. Karanlıkta ışık ve hareketle çektiğim fotoğraflar. Dolayısıyla burada resimler model, fotoğraf alıcı oluyor. Daha sonra o fotoğraflardan bu resimleri etkileşimli olarak yapıyorum. O fotoğrafta çıkan ışık ve gölge oyunlarını bun defa tuale yansıtmaya çalışıyorum. Böylece resim fotoğraftan, fotoğraf resimden gitgeller oluyor" dedi.

"Beni farklı dünyalara götüren bir sergi"

Sergiyi çok beğendiğini ifade eden Esin Türsen ise, "Çok başka açıdan bakan, beni farklı dünyalara götürmeye başaran eserleri görmek, başka dünyalara iten bir sergide bulunmak büyük bir keyif" diye konuştu.

"Şişli'yi tercih ettiği için kendisine teşekkür ederim"

Açılışa katılan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ünlü ressam Ervardar’ı tebrik ederek sergi yeri konusunda Şişli’yi tercih ettiği için kendisine teşekkür etti.

Resim sergisi 13 Aralık’a kadar ziyarete açık olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS