En İyi Aamir Khan Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Aamir Khan Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Aamir Khan Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Aamir Khan Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Aamir Khan Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Aamir Khan Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En iyi Aamir Khan filmleri IMDB sırasına göre sinemaseverler için hazırlandı. En çok izlenen Aamir Khan filmleri arasında dikkat çeken eserler bulunuyor. İşte ilgiyle izlenen ve beğenilen 20 Aamir Khan filmi...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Popüler bir aktivite olan film izlemek her yaştan kişiler için vazgeçilmez bir tutkudur. Kimi insan için macera filmi güzeldir kimi insan için ise bilimkurgu filmi özeldir. Başarıyı yakalayan ve kendine özgü film türleri yapan Bollywood ise çoğu kişinin sevdiği bir tür olmuştur. Özellikle geniş bir kitlenin takip ettiği Hint sineması farklı filmlerle başarı yakalamayı bilmiştir. Kendi sinema dünyasını yaratmış olan ve kendilerine has filmlerle popüler olmayı başarmışlardır. En ilgi çeken Hintli oyuncu ise Aamir Khan olarak bilinmektedir. Aamir Khan filmi izlemekten keyif alan kişiler için imdb puanına göre Aamir Khan’ın en fazla izlenen ve beğenilen 20 filmini hazırladık.

1.Dangal

 2016 yılında gösterime girmiş olan Dangal filmi beyazperdede çok ses getirmiştir. Ayrıca Aamir Khan’ın en iyi filmi olarak gösterilmektedir. Güreşle uğraşan bir baba ve iki kızı arasındaki yaşanan olaylar konu edinmiştir.

 2. 3 Idıots

 3 Aptal anlamına gelen 3 Idıots Aamir Khan’ın gözde filmlerinden biridir. Filmin ana konusunu mühendislik okulu öğrencileri ve buradaki eğitimciler arasında yaşananlar oluşturmuştur.

 3.Yerdeki Yıldızlar

 Üniversitelerde bile eğitim amacıyla öğrencilere izletilen bu film son derece etkileyici bir hikayeye sahiptir. Çevresinde tembel gözüyle bakılan ve arkadaşları tarafından sevilmeyen bir çocuğa resim öğretmeni sahip çıkıyor. Çocuğun yeteneklerini ortaya çıkarmak ve çevresine adapte etmek için büyük bir çaba verecek.

 4.Lagaan: Bir Zamanlar Hindistan

 Yüksek bütçeli Boolywood filmlerinden birisidir. İngiliz işgali altında bulunan bir bölgedeki köylüler ile subaylar arasındaki kriket mücadelesi sürükleyici bir dille anlatılmıştır.

 5.Ghulam

 Hırsızlık yaparak ve boksla uğraraşarak hayatını sürdüren Siddrath, Alisha’ya aşık olunca tüm hayatını değiştirmek zorunda kalacaktır.

 6.Dil Hai Ki Manta Nahin

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Başrollerinde Aamir Khan, Pooja Bhatt ve Anupam Kher gibi isimler vardır. Dram. Komedi ve aynı zamanda müzikal içerikli bir filmdir. Raghu ve Pooj arasındaki güçlü bir aşk konu edinilmiştir.

 7.Hum Haın Rahı Pyar Ke

 Ailesinin ortak işinin başında bulunan Rahul için işler yolunda gitmemektedir. Borçlarla uğraşan Rahul aynı zamanda ölen kız kardeşinin çocuklarına da bakmak zorundadır.

 8.Ghajını

 2008 tarihli bir Hint aksiyon filmidir. Kısa süreli hafıza kaybı yaşayan Sanjay nişanlısını öldüren Ghajınınin peşine düşmüştür. Ancak hafızası ona engel olacak ve akıl almaz bir intikam mücadelesinin içinde kendisini bulacaktır.

 9.Talassh

 Gerilim ve polisiye türüne iyi bir örnek olan bu filmde Aamir Khan Surjan Sıngh adındaki bir polisi canlandırmaktadır. Filmin hikayesi bir polis, bir ev hanımı ve bir hayat kadınını konu edinmiştir.

 10.Fanaa

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 2006 yılında gösterime girmiş olan dram ve aşk üzerine kurulu bir filmdir. Gözleri görmeyen Zooni ve o genç kıza aşık olan Rehan arsındaki aşkı anlatan başarılı bir romantik dram filmidir.

 11.Dhobi Ghat

 Farklı hayatlara sahip olan 4 kişinin şans eseri yolları Mumbai’de kesişir. Dram türündeki 2010 yapımı filmde Aamir Khan’a Prateik Babbar, Monica Docra ve Kriti Malhotra eşlik ediyor.

 12.Akele Hum Akele Tum

 1995 yapımı bir hint filmidir. Müzikle ilgilenmek isteyen Rohit’in Kiran ile karşılaşması ile başlayan konu onların etrafında ilerlemektedir.

 13.Dil

 Orta seviyede bir erkek olan Raja ve zengin bir kız olan Madhu’nun aşkları anlatılmıştır. 1990 yapımı olan film dram ve romantik türden bir filmdir.

 14.Mangal Pandey: The Rising

 Hindistan’da bir halk kahramanı olan Pandey’in hikayesi anlatılmıştır. Aksiyon ve dram ağırlıklı bir filmdir.

 15.Baazi

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Aamir Khan bu filmde müfettiş Amar Damjee rolüyle izleyenlerinin karşısına çıkıyor. 1995 yapımı olan filmde müfettişin suça karşı verdiği mücadele işlenmiştir.

 16.Raja Hidustani

 1996 yapımı romantik bir dram filmidir. Filmin başrollerinde Aamir Khan, Karisma Kapoor, Suresh Oberoi, Johnyy Lever ve Kunel Khemu yer almaktadır. Fakir Raja ve zengin kız Aarti arasında başlayan sürükleyici bir aşk hikayesi anlatılmıştır.

 17.Love Love Love

 Zengin bir adamın kızı olan Reema, Mumbai’nin en büyük mafya liderinin oğlu ile zorla evlendirilmek ister. Bir taksi şoförünün oğlu olan Amit ise Reema’ya aşıktır. Aralarında başlayacak olan aşk hayatlarını tamamen değiştirecektir.

 18.Aatank Hı Aatank

 1995 yapımı Hint aksiyon filmidir. Ayrıca dram unsurlarıda barındırmaktadır. Munna, Rohan ve Neha arasında geçen sürükleyici bir filmdir. Filmin başrollerinde Aamir Khan'a eşlik eden diğer oyuncular Juhi Chawla, Rajinikanth, Kabir Bedi ve Om Puri şeklindedir.

 19.Parampara

 1992 yapımı olan bu filmde Aamir Khan başta olmak üzere Saif Ali Khan, Raveena Tandon, ve Vinod Khanna gibi isimler rol almıştır. Aksiyon ve romantik türündedir.

 20.Dhoom 3

 Başrollerinde Aamir Khan ve güzel oyuncu Katrina Kalf yer almaktadır. 2013 yılında gösterime giren bu film sinemalarda büyük olay yaratmıştır. Babasıyla birlikte sihirbazlık gösterileri yapan Sahir’in babasının ölümüne tanık olmasının ardından intikam alması konu edinmiştir. Tecrübeli polis Jai Dixit ile amansız bir mücadeleye girecektir. Filmin diğer başrol oyuncuları Uday Chopra, Abhishek Bachchan ve Jackie Shroff şeklindedir.