34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı açılıyor

A A

06.11.2015 - 15:03 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: AA

34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı yarın 12.00'de açılıyor.

34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı açılıyor

TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle bu yıl 34'sü düzenlenen, fuar, 15 Kasım'a kadar Beylikdüzü'ndeki fuar alanında ziyaret edilebilecek.

"Mizah: Hayata Gülümseyerek Bakmak" temasıyla okuyucuyla buluşacak fuarda, karikatür sanatçısı Tan Oral "Onur Çizeri" olarak yer alacak.

Fuarın onur konuğu Romanya, Uluslararası Salon'da ilk 4 gün açık olacak stantta, Romanya edebiyatı ve kültürüne yer yer verecek. Onur konuğu ülke etkinlikleri kapsamında ayrıca söyleşi, panel, şiir ve müzik dinletileri, yayıncılarla profesyonel buluşmalar ve çocuk etkinlikleri düzenlenecek.

Romanya'nın önde gelen yazarlarının katılacağı fuarda, Nobel edebiyat ödülü adayı Mircea Carterescu ve Matei Visniec gibi yazarlar yer alacak.

Metin Altıok Şiir Ödül Töreni 7 Kasım'da TÜYAP'ta

Fuarın ilk gününde "Çin- Türk Bilim Kurgu Yazarları Buluşması"nın yanı sıra "Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği Ödül Töreni", "Everest Yayınları İlk Roman Yarışması Ödül Töreni", "2015 Yılı Metin Altıok Ödülleri Töreni" gerçekleştirilecek.

Fuarda ayrıca, bu yıl 13.sü gerçekleştirilecek olan TUDEM Edebiyat Ödülleri de törenle sahiplerini bulacak.

Fuarın Büyükada Salonu'nda Sibel Eraslan "Zamanı Kuran Kadınlar", Muammer Yıldız, Metin Celal, Fatih Erdoğan ve Aydın İleri "Okuima Kültürü Paydaşları ile Buluşuyor", Kınalıada Salonu'nda İdris Uluçay, Murat Pay ve Sinan Sertel "Küller ve Kemikler: Ahmet Uluçay Sineması", Ion Barbu ve Tan Oral "Romanya'dan Türkiye'ye Mizah" üzerine konuşacak.

Ahmet Nesin, Osman Altınışık, Ahmet Ümit, Ali Haydar Haksal, Altan Öymen, Ara Güler, Nuri Pakdil ve Acar Baltaş'ın yanısıra çok sayıda yazar fuarın ilk gününde imza gününe katılacak.