hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ayrıntı Yayınları'ndan 30. yılında bir dizi etkinlik

  Ayrıntı Yayınlarından 30. yılında bir dizi etkinlik
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Kitabın Yazgısı (Fata Libelli) adlı sergiyle 30. yılını kutlayan Ayrıntı Yayınları, bir dizi etkinlikle daha okurlarıyla bir araya gelecek. Yazar ve editörleriyle okurları söyleşilerde buluşturacak olan yayınevi, 8 Mart'ta da feminist yazının önemli eserlerinden Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabıyla aynı adı taşıyan atölye çalışması gerçekleştirecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayrıntı Yayınları'nın 30. yılı etkinlikleri kapsamında 5 Şubat Çarşamba günü açılışı gerçekleşen ve 8 Mart'a kadar devam edecek Kitabın Yazgısı (Fata Libelli) başlıklı sergi, “şenlikli toplum” umudunu kolektif emekle yaşatmanın değerine odaklanıyor. Kitapların başına gelenleri, Türkiye yayıncılık hayatı ve ülkenin geçirdiği tarihsel, toplumsal dönüşümler bağlamında ele alıyor.

  Ayrıntı Yayınları 30. yılını Kitabın Yazgısı sergisi ile kutluyor

  Ali Taptık, Sevim Sancaktar, Hakan Gürsoytrak, Rafet Arslan, Çağrı Saray, İz Öztat, Sevinç Altan ve CANAN’ın işleriyle bir deneyim alanı olarak tasarlanan Kitabın Yazgısı sergisi, hayata kitapla tutunmanın hikâyesini anlatıyor.

  Serginin ana mekânı olan Karşı Sanat Çalışmaları, pazar günleri dışında 11:30 - 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

  Etkinlikler kapsamında 23 Şubat'ta Beyoğlu Mephisto Kitabevi'nde saat 19:30'da Güçlü Ateşoğlu, Kurtul Gülenç ve Sercan Çalcı'nın konuşmacı olacağı "Hayalet - Karl Marx" söyleşisi gerçekleştirilecek. 25 Şubat Cumartesi günü ise, yine Beyoğlu Mephisto Kitabevi'nde saat 14:00'da Gökçe Alper'in moderatörlüğünde Rahmi Öğdül ve Sevinç Altan "Ayrıntı'lı Kapaklar - Kitap ve Kapak Tasarımı İlişkisi Üzerine" sohbet edecek. 02 Mart'ta saat 19:30'da Beyoğlu Mephisto Kitabevi'nde Claudia Ott ile "Yüzbir Gece Masalları" söyleşisi yapılacak. 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü'nü coşkulu hale getirmek için tüm gün sürecek "Kurtlarla Koşan Kadınlar" adlı atölye çalışması gerçekleştirilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow