Büyük bir yazar, büyük bir aşk ve büyük bir romanın doğuşu...

A A

05.02.2016 - 11:37 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Cnnturk.com

Yazar Christine Orban'ın, Virginia Woolf'un özenle tuttuğu günlüklerinden ve Vita Sackville-West'le mektuplaşmalarından yola çıkarak kaleme aldığı roman sıra dışı, güçlü, kırılgan iki kadının aşkı ve yaratıcılığı kendi tarzlarında bir araya getirişlerinin hikâyesi olmanın yanında, aynı zamanda bir başka romanın, Orlando'nun da yazılış serüveninin romanı.

Büyük bir yazar, büyük bir aşk ve büyük bir romanın doğuşu...

1927, Virginia Woolf'un edebî hayatının verimli bir yılıdır, Deniz Feneri'ni yazmayı tamamlamış ve bastırmıştır. Aynı yıl Woolf, edebiyat tarihinin devrim niteliğindeki eserlerinden biri olarak değerlendirilen Orlando romanına ilham kaynağı olacak büyük bir aşk yaşar.

Kocası, yayıncı Leonard Woolf'la birlikte yaşadığı Monk's House'un hemen yakınındaki aile şatosunda hayatını sürdüren Vita Sackville-West'le tutkulu bir ilişkiye başlar.

Kendi bohem hayatı ve Vita'nın gösterişli, eksantrik, aristokrat hayatı arasındaki uçurumun, tutkunun, kıskançlığın, aşkın edebî yaratıcılığa dönüşmesinin yanı sıra, her ikisi de yazar olan iki kadının büyük aşkını gözler önüne seren roman, büyük ölçüde biyografik nitelikler de taşıyor.

Can Yayınları'na ABD'den 2 ödül birden!


Christine Orban kimdir?


1957'de Casablanca'da dünyaya geldi. Assas ve Sorbonne üniversitelerinde hukuk öğrenimi gördükten sonra, asıl tutkuları olan psikoloji ve edebiyata yöneldi.

İlk romanı Les petites filles ne meurent jamais'yi (Küçük Kızlar Asla Ölmez) 1986'da yayımlayan yazar, yirminin üzerinde romanın yanı sıra birçok öykü de kaleme almıştır.

Eserleri İngilizce, Yunanca, Arapça, İtalyanca, Rusça, Çince ve Almancaya çevrilen yazar hayatına Paris'te devam etmektedir.

Virginia ile Vita
Yazar: Christine Orban
Çeviri: Birsel Uzma
Sayfa sayısı: 191 Sayfa
Fiyatı: 16  TL