Mikroplara çok yakından bakmaya ne dersiniz?

  1. Kültür Sanat
  2. Kitap
Mikroplara çok yakından bakmaya ne dersiniz?
Mikroplara çok yakından bakmaya ne dersiniz?

Uçanbalık Yayınları etiketiyle yayımlanan "Bu Kitabı Yalama", mikropların nerelerde ve nasıl barındıklarını çocuklara çarpıcı bir şekilde anlatan eğlenceli bir öykü.

Idan Ben-Barak tarafından yazılan ve Julian Frost tarafından resimlenen Bu Kitabı Yalama 5 yaş ve üzeri okurlarını, tişört, diş, kitap ve deri gibi farklı yüzeyler üstünde bulunan mikroplar arasında bir gezintiye çıkarıyor. Üstelik “Min” adındaki minicik bir mikrobun rehberliğinde...

Sherlock Holmes gerçek hayatta kim?Mikroplar her yerde. Bazen bir denizin dibinde, bazen Everest Dağı'nın zirvesinde. Hatta kimi zaman, bir kitabın içinde. Üstelik çok da küçükler. O kadar küçükler ki, onları görebilmenin tek yolu mikroskopla bakmaktan geçiyor... ya da daha kolayı, bu kitabı okumaktan.

Komik öyküsü ve matrak çizimleriyle dikkat çeken Bu Kitabı Yalama, yüzeyleri çok yakından görme imkânı sağlayan elektron mikroskobuyla çekilen fotoğraflarıyla çocuk - yetişkin herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Uçanbalık Yayınları’ndan yayımlanan, eğlendirirken bilgilendiren içeriğiyle farklılaşan bu komik kitap, etrafımızdaki her şeyin üzerinde bulunan mikropları çok yakından tanıma olanağı veriyor.

"Bu Kitabı Yalama, hem büyükler hem de küçükler için, minik mikropların dünyasına doğru yapılan eğlenceli bir yolculuk." 

Künye
Bu Kitabı Yalama
Resimli Kitap, 5 yaş ve üzeri
Uçanbalık Yayınları
Yazan: Idan Ben-Barak
Resimleyen: Julian Frost
Türkçeleştiren: Mehmet Barış Albayrak

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS