hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mine G. Kırıkkanat'tan yeni kitap: "Bir Hıristiyan Masalı"

  Mine G. Kırıkkanattan yeni kitap: Bir Hıristiyan Masalı
  expand

  Gazeteci-yazar Mine G. Kırıkkanat'ın 3 yıllık bir araştırma sonunda hazırladığı ve Kırmızı Kedi Yayınevi'nden çıkan "Bir Hıristiyan Masalı" okuyucularıyla buluşuyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kitap, dinsel dogmaların inananların güvenini hak etmediklerini, bu dogmaların iktidar araç ve gereçlerinden ibaret olup inançsız muktedirler tarafından uydurulduklarını; tarihteki en büyük, en yıkıcı örneğiyle sergilemeye yönelik bir araştırma.

  İstanbul’un kurucusu Büyük Konstantin’in vasiyeti olarak bilinen belgenin, insanlığı kana bulamış en büyük yalan, Hıristiyan dinini bölmeye yarayan uyduruk bir vasiyet olduğunu, bu yalanın, insanlık tarihinin son iki bin yıldaki “temel sahtekârlığı” olma özelliğini taşıdığını, bu yalanın Katolik mezhebinin dogmatik varlık nedeni olup Papalığın temelini atmaya hizmet ettiğini belgelere dayanarak kanıtlamaya çalışan kitap "Papa’nın adamları" tarafından 8. yüzyılda imal edilen bu sahte vasiyet olmasaydı, Hıristiyanlığın merkezinin bugünkü Vatikan’da değil, bizim coğrafyamızda olacağını ortaya koyuyor.

  Ortodoks Roma'ya karşı kurulan bu komplonun henüz "final" aşamasında olmadığını düşünen yazar, yakın bir zamanda tersine çevrilmiş bir denklemde "Müslüman" Türkiye’nin karşısına çıkabileceğini de söylüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow