Okült, Cadılık ve Büyü Resimli Tarih

Okült, Cadılık ve Büyü  Resimli Tarih

İnsanoğlunun tarih boyunca şu veya bu şekilde büyüye nasıl inandığını okura sunan “Okült, Cadılık ve Büyü” kitabı, Taş Devri Şamanlarından Mezopotamya astrolojisi, Hür Masonluk ve modern dünyada büyücülüğe uzanan muhteşem bir ezoterik bilgiler tarihçesi olarak raflarda yerini alıyor. Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan kitabın içeriğinde 400'den fazla görsel okuyucuya sunuluyor.

Christopher Dell, rasyonel düşünce ve bilimin giderek daha da ağırlık kazandığı bir dünyada okült ya da gizli bilgilerin, bizden saklı başka bir gerçekliğe erişim sunacağı düşüncesinin hâlâ yaygın olduğunu bu kitaplar okuyucuya sunuyor.


"Okült, Cadılık ve Büyü” kitabı, Yontma Taş Devri’nde bir mağaranın kasvetli ortamındaki büyü inancının varlığına dair kanıtlardan, içinde bulunduğumuz parlak dijital çağa ve bu çağda yeniden canlanan paganizm ilgisine kadar bütün şifreli, mistik ve uhrevi yaklaşımların canlı ve sürükleyici bir tarihini sunuyor.


Kültürlerarası temaların ve büyücülük tarihinin önde gelen figürlerinin nadir ve az bilinen kaynaklardan alınma yüzlerce resim eşliğinde yakından incelendiği bu kitap büyü meraklılarının olduğu kadar şüphecilerin de ilgisini çekecek bir ezoterik eser. 


*Ezoterizm (içe yönelik anlam/ileti), asıl olarak belirli kişilerin içselliği ile sınırlandırılmış felsefi öğretilerdir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS