Okumak "Çizgilerle" daha güzel…

Okumak "Çizgilerle" daha güzel…

Karikatürler ve renkli çizimlerle öğrenmeyi daha eğlenceli hale getiren Çizgilerle serisinde yeni kitaplar yayımlandı. Tarih, coğrafya ve sosyal bilgiler konularında geniş bilgiye ulaşan çocuklar, karikatürlü kitaplarla hem daha kolay öğreniyor hem de kitap okuma alışkanlığı kazanıyorlar.

Kitap okuma alışkınlığı, çocuk yaşta edinilen önemli bir kazanım. Çocukların kitaplara olan ilgilerini artırmak ve kitap sevgisini küçük yaşta kazandırmak için karikatürler ve özel çizimlerle hazırlanan Çizgilerle serisinde yeni kitaplar yayımlandı. Okumayı daha çekici hale getiren renkli içeriği ve kolay anlatımıyla Çizgilerle kitapları, tarih, coğrafya ve sosyal bilgilerde birçok konuyu çocuklara eğlenceli bir formatta sunuyor.  

Uzmanlar hazırlıyor, usta mizahçılar çiziyor  

Türkiye'de formatı ve içeriğiyle ilk olan kitapları, Türk mizahının usta çizerlerinden oluşan bir ekip özenli bir çalışmayla hazırlıyor.  İçeriği akademisyen ve pedagoglarca gözden geçirilen Çizgilerle serisinde yeni kitaplar da çıktı. Serinin yeni kitapları, tarih, coğrafya ve sosyal bilgilerin farklı başlıklarında hazırlanan çok zengin bir içeriğe sahip. Çizgilerle Anadolu Uygarlıkları, Çizgilerle Mezopotamya Uygarlıkları, Çizgilerle Kültürümüzün Yapıtaşları, Çizgilerle Mimar Sinan, Çizgilerle Anadolu Selçukluları, Çizgilerle Denizcilik Tarihimiz, Çizgilerle Coğrafi Keşifler, Meslekler ve Ben, Evdeki Dostlarımız ve Haklarım ve Sorumluluklarım adıyla yayımlanan kitaplar, renkli ve eğlenceli bilginin yeni kaynakları olarak çocuklarla buluştu.  

Onaylı içerik, eğlenerek öğrenme

Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatına uyumlu kitaplar, bilgiyi renkli ve eğlenceli bir biçimde sunarak öğrenmeyi kolaylaştırırken çocuklara kitabı sevdirmeyi ve kitap okuma alışkınlığı kazandırmayı da amaçlıyor.  Gölgeler Kitap'tan çıkan Çizgilerle serisi, çocukların doğru bilgiye güvenilir kaynaklardan ulaşmalarını sağlarken özgün formatlarıyla çocuklar kadar her yaştan meraklı okura da hitap edebiliyor.  


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS