Uğur Önver'den 'Futbolun Yıldızları': Mo, Mo Salah, Mohamed Salah

Uğur Önver'den 'Futbolun Yıldızları': Mo, Mo Salah, Mohamed Salah

Nasıl oldu da, kıvırcık saçlı Mısırlı bir genç, bambaşka bir kıtadan gelip adını zirveye altın harflerle yazdırdı? İşte bu kitapta Mohamed Salah'ın başarı basamaklarını, yaşadığı bütün zorluklara rağmen nasıl bir bir tırmandığını okurken hayatıyla ilgili "Nasıl olur?" dedirten acı gerçekleri de öğreneceksiniz.

CNN TÜRK'ün spor spikeri Uğur Önver'in kaleme aldığı "Futbolun Yıldızları" serisinin 6. kitabı "Mo, Mo Salah, Mohamed Salah" adlı kitap Kırmızı Kedi Kitap'tan çıktı.

Kitapta, hızı, tekniği ve altın kalbiyle futbol severlerin gönlünde taht kuran Mohamed Salah, bir insanın istedikten sonra her şeyi başarabileceğinin en güzel kanıtı olarak anlatılıyor. Salah'ın hayatını anlatan kitap, hayallerini gerçekleştirmek isteyenlere ilham kaynağı olacak türden.

Tanıtım metninden:

Mohamed Salah artık tüm dünyanın adını ezbere bildiği ve futbolunu izlerken büyük keyif aldığı bir futbolcu. Özellikle 2018 sezonunda İngiltere Premier Ligi'nde gösterdiği performansla ünü çoktan sınırları aşmış durumda.

Daha iki yıl öncesine kadar adını doğru dürüst kimsenin bilmediği Mo, 2018 itibariyle 26 yaşında ve kariyerinin doruğunda bir futbolcu. Şimdi bu süper yetenek, neredeyse tüm büyük kulüplerin transfer listesinde.

Biz ona bu kitapta, "Mısırlı Messi", "Firavun", "Bitirici" lakaplarını bir yana bırakıp bütün İngiltere'nin dediği gibi kısaca "Mo" diyeceğiz. Onun Mısır'ın küçük bir kasabasından, futbolun zirvesine uzanan zorlu yolculuğunu sizlere anlatacağız.

Kırmızı Kedi Çocuk'tan 3 yeni kitap

Kırmızı Kedi Çocuk serisinden ise Nazlı Deniz Güler'in "Meraklı Çakıl Sahilde", Ertan Tuzlacı'nın "Mektup Kayığının Beklenmedik Yolculuğu" ve Caroline Adderson'un "Jasper John Dooley Âşık Değil!" kitapları çıktı.

Meraklı Çakıl Sahilde

Tanıtım metninden:
Çocuklara bazen daha önce hissetmedikleri duyguları anlatmak ya da duygularını anlamlandırmalarını sağlamak zordur. Minikler, "Meraklı Çakıl" serisiyle hem sevimli bir hikâye okuyacak hem de bir duygu öğrenecekler. Serinin üçüncü kitabı olan Meraklı Çakıl Sahilde'de, "heyecanlanmak" işleniyor.

Bir gün ailesiyle birlikte sahile giden Çakıl ve ailesi güneş batınca çok şaşırtıcı bir olayla karşılaşır. Deniz parıl parıl parlamaya başlar! Bu ışıklara "yakamoz" dendiğini öğrenen Çakıl, babasıyla annesinin neden böyle garip davrandığını anlayamaz ama onlar  sadece heyecanlanmışlardır... 

Arka Kapak:

Güneş çoktan batmıştı ve deniz dalga dalga uzanıyordu, çakıltaşlarıyla dolu sahilde. Çakıl yerdeki taşları teker teker alıyor, denize fırlatıyor, bir yandan da yerinde zıplıyordu, tarifsiz bir neşeyle.
Meraklı mı meraklı, sevimli mi sevimli Çakıl'ın her macerasında bir duygu gizli. Bu kitapta da "heyecanlanmak" ile ilgili sıcacık bir öykü var...

Mektup Kayığının Beklenmedik Yolculuğu

Bitkibilimci Profesör Ertan Tuzlacı, yayınevimizden çıkan önceki kitabı Doğa ve Çocuk'ta olduğu gibi Mektup Kayığının Beklenmedik Yolculuğu'nda da doğayı, sıcacık bir hikâyeyle sarıp sarmalayarak çocuklara anlatıyor.

Bu kitap şehirde doğup büyüyen, meyve ve sebzeleri dalından koparıp yiyemeyen günümüz çocuklarına doğa sevgisi aşılarken farklı kültürleri, yaşam tarzlarını, ülkemizin farklı bölgelerinin bitki örtüsüyle canlılarını tanıtıyor. Ama öyle sıkıcı sıkıcı değil tabii ki! Bir öyküyle birlikte...

Bir sahil kasabasında yaşayan Seren, körek bitkisinden bir kayık yapıp karşı kıyıya mektup göndermeye karar veriyor. Bir gün kayıkla birlikte bir mektup geliyor ama Seren'in hiç tahmin edemeyeceği birinden!

Arka Kapak:

Seren, şehirden uzak bir balıkçı kasabasında yaşıyordu. Babası uzun süre denize açılıyor, annesiyse işe gidip geliyordu. Seren de yalnız kaldığı zamanlarda çeşitli elişleriyle kendisini oyalıyordu. Bir gün yaptığı küçük kayığa bir mektup yerleştirip karşı kıyıdaki kasabaya göndermeye karar verdi. Ama Seren'in bazı endişeleri vardı. Bu kayık karşı kıyıya ulaşacak kadar dayanıklı mıydı? Biri kayığı bulsa bile mektubuna yanıt verir miydi?

Jasper John Dooley Âşık Değil!

Bir gün öğretmeni, yaramazlık yapan Jasper'ın okuma eşini değiştirdi. Artık kitapları en sevdiği arkadaşı Ori ile değil, Isabel'le okuyacaktı. Ve Isabel Jasper'ı çok seviyordu! Aslında Jasper Isabel'le arkadaş olmak istemiyordu ama evlerindeki trambolinde zıplamak çok hoşuna gitmişti! Ve bir sorun vardı: Isabel ona âşık olmuştu! Jasper trambolinde zıplamaya devam etmek istiyordu ancak Isabel'in ona âşık OLMAMASINI nasıl sağlayacaktı?

Âşık Değil, ilginç ve meraklı bir çocuk olan Jasper John Dooley'nin serüvenlerini anlatan serinin üçüncü kitabı. Küçük okurlarımız hem onun yaşadıklarına gülecek hem de karşılaştığı sorunların üstesinden nasıl yaratıcı bir şekilde geldiğine şaşıracaklar.

Arka Kapak:

Jasper ve Ori çok yakın arkadaşlardı, ikisi de şövalyeydi. Ayrıca birbirlerinin kitap okuma eşiydiler, ta ki öğretmenleri Bayan Tosh onları ayırana dek. Artık Jasper'ın okuma eşi Isabel'di. Isabel'in en sevdiği oyun bebekçilikti. Bir de Jasper'ı seviyordu, hem de çok! 

Daha Jasper neler olduğunu anlamadan kendini Isabel'in evinde, onunla oyun oynarken buldu. Yine bebekçilik oynayacaklarını zanneden Jasper'ı bir sürpriz bekliyordu: Isabel'in trambolini vardı!

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS