Yeşil Paradoks: Küresel Isınmaya Arz Yanlı Yaklaşım

Yeşil Paradoks: Küresel Isınmaya Arz Yanlı Yaklaşım

Almanya'da CESIfo Group'un başkanı ve ekonomi profesörü Hans-Werner Sinn'in, fosil kaynaklı enerji tüketiminin azaltılacağı beklentisinin iklim değişikliğini hızlandırdığı tezini işlediği kitabı "Yeşil Paradoks: Küresel Isınmaya Arz Yanlı Yaklaşım", Türkçede okurla buluştu.

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), ekoloji ve ekonomi kategorisinde Yeşil Paradoks: Küresel Isınmaya Arz Yanlı Yaklaşım adlı kitabı yayımladı. 


Dünyayla İş Yapanlar: Küreselleşme Sürecinde Türk Çokulusluları


Münih Üniversitesi'nde ekonomi ve kamusal finans profesörü, CESIfo Group'un başkanı Hans-Werner Sinn'in kaleme aldığı kitap, Mehmet Evren Dinçer tarafından Türkçeye çevrildi.


Testosteron: Seks, Güç ve Kazanma İradesi


İklim değişiyor, dünya ısınıyor, artan enerji ihtiyacı daha fazla karbon salınımına neden oluyor. Bu gidişatı yavaşlatmak için dizel motor kullanımını, binaların yalıtımının güçlendirilmesini, güneş ve rüzgar gibi yeşil enerjilerden daha çok faydalanılmasını teşvik eden politikalar üretiliyor.


Ancak Sinn'e göre, küresel ısınmayı azaltmaya yönelik mevcut politikalar etkisiz. Biyoyakıt kullanımının teşvik edilmesi gibi bazı politikalarsa düpedüz zararlı. "Yeşil Paradoks" kitabın bu noktada çıktığına vurgu yapan Sinn'e göre fosil kaynaklı enerji tüketiminin azaltılacağı beklentisi, aslında iklim değişikliğini hızlandırıyor. Sinn, bu paradoksa kışkırtıcı bir çözüm öneriyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS