Yolu hiç bitmeyen yolcu: Mülteci

Yolu hiç bitmeyen yolcu: Mülteci

Yazar Kemal Siyahhan, Sel Yayıncılık'tan çıkan son romanı "Mülteci"de Türkiye'ye kaçmış bir Afgan mültecinin ağzından İstanbul'daki hayatı anlatıyor.

Vedaları, kayıpları, kimliksizleştirilmeyi, yok sayılmayı, açlığı, işsizliği, aşkı ve tutunma çabasını anlatan "Mülteci", Taliban’ın, Afgan kadınların yaşadıklarının, savaşın ve muhalifliğin etrafında uluslararası bir yarayı kanatıyor.

“Mülteci” okuyucuya bütün bir coğrafyanın insanına dair kapsamlı bir anlatı sunuyor, insana dair acı ve sevinçleri en yalın haliyle ortaya koyuyor.

Yazar Kemal Siyahhan, hikâyesi İstanbul’da kesişmiş, birbirinden farklı düşünceleri, beklentileri olan insanların çaresizlik içinde birbirlerine sarılmalarını resmederken, mülteciler için umudun her şeye rağmen var olduğunu kanıtlamaya çalışıyor.

Kemal Siyahhan kimdir?

1963’te Şanlıurfa, Siverek’te doğdu.

1979 yılından itibaren Atmaca, Deli, Öküz, Hayvan, Esmer ve Deve gibi bazı mizah ve edebiyat dergilerine sayısız karikatür ve resimli öyküler çizdi.

Yazarın, Öylesine Yaşandı (Sel Yayıncılık, 2002), Lale Bahçelerinden Fransız Sokaklarına (Leman Yayıncılık, 2006) resimli romanlarının yanı sıra, Kenger (2008) Yalnız Mor (2009) Roza’nın Gözleri 2010) Sanrı ve Gerçek (2011) Bermal (2012) Hamal (2014) adlı yayımlanmış eserleri bulunuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS