Aziz Nesin'in anısına, Sultan ve Ozan sahnede!

A A

18.11.2015 - 13:11 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Cnnturk.com

Simurg Theatre'ın sahnelediği ''Sultan ve Ozan'' 28 Kasım 2015 Cumartesi günü 20.00'de Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde izleyicilerle buluşacak.

Aziz Nesin'in anısına, Sultan ve Ozan sahnede!

Fehmi Gerçeker'in kaleme aldığı ''Sultan ve Ozan'' halkına baskı ve zulüm uygulayan, kendini beğenmiş, diktatör edasıyla sarayından emirler yağdıran Sultan'ı ve onun zulmüne boyun eğmeyen bir Ozan'ı anlatıyor. 

Herkesi etkisi altına alan Sultan, Ozan'ı da oyuna getirerek kendisine itaat etmesini istemektedir. Bunun için emrinde olan profesörlerin kendisine yöntem geliştirmeleri için kırk gün kırk gece izin verir.

Profesörler zevk, sefa ve zenginlik içerisinde ikna yöntemleri icat etmeye dursun, ülke içerisinde Sultan'ın fermanlarını okuyan davulculardan başka bir ses çıkmaz olmuş ve her geçen gün şiddet artmıştır. Sultan'ın halkına uyguladığı şiddet, artık evlerde ve sokaklarda adamların kadınlara, devlet dairelerinde müdürlerin altındaki memurlara uyguladığı şiddete dönmüştür.

Baskı, zulüm, işsizlik, yoksulluk ve kadın cinayetlerinin normalleştiği ülkede, sarayında keyif süren Sultan'ın tek derdi, kendisine itaat etmeyen Ozan'ı dize getirmektir. Fakat Ozan'ın Sultan'a bir sürprizi vardır. Bakalım kim kimi dize getirecek... 

Oyun ekibi

Yönetmen: Mahir Turan 

Yazan: Fehmi Gerçeker 

Yapımcı: Dilan Kahriman

Yapım Asistanı: Melek Bal 

Dekor: Ece Akaryıldız

Dans Koreografisi: Nebi Birgi

Kostüm: Hülya Birgi

Oyuncular: Duygu Çelebi, Mert Sezgin, Başar Engin Tuğut, Tarkan Yücel, Bülent Keser, Ömer Oduncu, Mustafa Noyan Arat, Esra Yaşar, Murat Demirtop, Gökçe Balıkel, Simge Avazoğlu, Merve Aydın, Sinem Simge Kılınç, Ece Mağat ve Melek Bal.

 İletişim için: SimurgTheater.com