"La Traviata" bu akşam İstanbul Opera Festivali'nde

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali devam ediyor. Verdi'nin 165 yıllık ihtişamlı eseri La Traviata bu akşam sahnelenecek.Bu yıl 9. kez düzenlenen Uluslararası İstanbul Opera Festivali dünyaca ünlü başyapıtları İstanbul sahnelerine taşımayı sürdürüyor. 21 Haziran'dan bu yana ulusal ve uluslararası sanatçıları ağırlayan festival, yaklaşık 12 bin izleyiciyi büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

Ayna ve projeksiyon kullanılarak uygulanan dekoru ve kostümleriyle dünya sahnelerinin en çok ilgi çeken yapımı La Traviata, festival için özel olarak İtalya'dan geliyor. Opera denildiğinde akla gelen ilk isimlerden Giuseppe Verdi'nin ölümsüz eseri La Traviata'da Violetta rolünü Avrupa'nın en önemli sahnelerinde başrol söyleyen gururumuz Türk soprano Burcu Uyar üstlenecek. İtalyan şef Alessandro Cedrone yönetiminde sahnelenecek eser iki gece üst üste İstanbullu seyircilerle buluşacak.

3-4 Temmuz'da Zorlu PSM'de sahnelenecek eserde dünyanın önemli operalarında başrol oynayan tenor Georgio Oniani ve dünyanın en önemli baritonları arasında sayılan Vladimir Stayanov da yer alacak.

Dünyaca ünlü bir başyapıt "Zorba"

Nikos Kazancakis'in dünyaca ünlü başyapıtı Zorba, Mikis Theodorakis'in müziği, Lorca Massine'nin metni ve koreografisi ile hayat buluyor. Dünyanın en popüler eserlerinden olan ve 35'ten fazla ülkede sergilenen Zorba iki sezon kapalı gişe oynadığı Ankara'dan sonra İstanbul seyircisinin yoğun talebi üzerine 7 Temmuz'da Zorlu PSM'de seyirciler ile buluşacak. Şef Bujor Hoinic yönetiminde solo şarkılar ve korolu bölümler ile dikkat çeken eser Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek.

7 Temmuz'a kadar devam edecek 9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali'nin biletleri Biletiva, Zorlu PSM ve Süreyya Operası gişelerinden satın alınabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS