Sanatmahal ilk oyunu ''Şempanzeler''le geliyor

Sanatmahal ilk oyunu ''Şempanzeler''le geliyor

Geçtiğimiz Ekim ayında Bursa'da sanatseverlere kapılarını açan SanatMahal ilk oyunu Şempanzeler ile tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Erkan Bektaş, Emel Çölgeçen, Kerem Atabeyoğlu ve Tuğrul Şenol Önsel'in rol aldığı oyunun yönetmenliğini oyuncu, yazar ve yönetmen Cem Uslu üstleniyor.

Başarılı oyunculardan oluşan kadrosu ve eğlenceli olay örgüsü ile bu senenin en dikkat çekici kara komedisi olmaya aday Şempanzeler, 30-31 Ocak tarihlerinde Bursa SanatMahal'de perdelerini açacak. Bursa'dan hemen sonra 8 Şubat Pazartesi günü BKM Sahnesi'nde İstanbul galasını yapacak olan oyun, yurtiçi turneleri ile tüm Türkiye'yi dolaşmaya devam edecek. 


SanatMahal'in sanatseverlerle buluşturduğu oyunun yazarı Simon Block, dekor ve kostüm tasarımı oyuncu Duygu Yetiş'e ait, müzik tasarımı ise Harun Tekin tarafından gerçekleştirildi. 


Oyunun konusu:


Stevie ve Mark, bebek bekleyen genç bir çifttir. Sıradan bir Cumartesi günü yeni evlerinin kapısına, duvarlarının yalıtıma ihtiyacı olup olmadığı konusunda 'ücretsiz' bir keşif yapmayı teklif eden iki 'uzman' gelir. Kimsenin endişelenmesine gerek yoktur; burada ne bir satış söz konusudur ne de kimse herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalacaktır.


SanatMahal hakkında


Tiyatro, sinema, konser, mesleki atölye çalışmaları ve söyleşilerle bir kitabevine de ev sahipliği yapan SanatMahal, tiyatrodan sinemaya, müzikten edebiyata çok geniş bir yelpazede sanatseverlerle buluşuyor. SanatMahal Kültür ve Sanat Merkezi Mert Fırat, Didem Balçın, İlksen Başarır, Volkan Yosunlu, Nila Fırat, Özgür Balcı, Hazal Dut, Yağmur Mısırlıoğlu, Jülide Kar ve M. Tamer Uyar tarafından 2015 yılının Ekim ayında Bursa Görükle'de açıldı.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS