Son Dakika

Şapkalı A Klavyede Nasıl Yapılır? Şapkalı Â Yapmanın Kısa Yolu…

A A

12.01.2022 - 12:57

Günümüzde kullanılan bilgisayarlarda işlem yapabilmek için klavye kullanılması gerekiyor. Klavye kullanımında farklı sembollerin yapılması için kısa yollar bulunuyor. Şapkalı a yapmak için klavyenin belirli tuşlarına basmak gerekiyor. Klavyelerde bulunan shift tuşuna basılı tutarak 3 ve daha sonra A harfine basılması gerekiyor. 

Şapkalı A Klavyede Nasıl Yapılır? Şapkalı Â Yapmanın Kısa Yolu…

Şapkalı A Klavyede Nasıl Yapılır?

Bilgisayar kullanımı günümüzde en çok kullanılan cihazlar arasında yer alıyor. Bilgisayarda yazı yazmak için veya kolay işlem yapmak için klavye kullanılması gerekiyor. Klavye kullanımları sırasında özel harfler ve semboller bulunuyor. Özel harf ve sembollerin klavyelerde yapılış şekli oldukça merak ediliyor. Şapkalı A harfi de merak edilen ve yapılması kolay olan bir harftir. Klavyeden şapkalı A yapmak için klavyede yer alan shift tuşu tespit edilmelidir.

Şapkalı A Yapmanın Kısa yolu

Klavye üzerinde kullanıcıların kolayca yapabileceği kısa yollar bulunuyor. Kısa yollar belirtilen sembol veya farklı harf türleri için geçerli oluyor. Klavyede görülen shift ve 3 tuşlarına basılı tutarak, A harfine basılması gerekiyor. A harfine basılmasıyla birlikte ekrana direkt olarak şapkalı A harfi çıkacaktır. Yapılan şapkalı A harfi yanlışlıkla silinmesi durumunda, tekrar shift + 3 + A kombinasyonu yapılabilir.

Klavyede Şapkalı A Yapmak

Shitf tuşuna basılı tutarak klavyede yer alan 3 sayısına basılmalıdır. Shift + 3 tuşları sonrasında A harfine basarak şapkalı A harfi yapmak mümkündür. Kolay ve pratik tuşlamalarla şapkalı A harfi kolayca yapılabiliyor. Şapkalı A harfi belirli kelimelerde kullanılması gerekiyor. Bilgisayar kullanırken belirlenen kelimelerde şapkalı A harfi belirtilen kombinasyonlarla yapılabiliyor.

Şapkalı A İçin Kullanılan Kombinasyon

Şapkalı A yapmak isteyenlerin klavyede belirli tuşların yerini tespit etmesi gerekiyor. Klavyede bulunan Shitf, 3 ve A harfi öncelikle belirlenmelidir. Daha sonra klavyeden shift tuşuna basılı tutarak, 3 sayısına ve daha sonra ise A harfine basılmalıdır.