Antalya'da Nadir Sarıbacak'ın ödül konuşmasına sansür!

Antalya'da Nadir Sarıbacak'ın ödül konuşmasına sansür! © AA

Antalya Film Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülü "Sarmaşık"taki rolüyle Nadir Sarıbacak'ın oldu. Oyuncu teşekkür konuşmasında, "Bizi ancak kardeşlik ve muhabbet kurtaracak. Bir duble rakı ya da bir demlik çay. Sadece muhabbet etmek kurtaracak bizi" dedi. Ancak Sarıbacak'ın konuşmasının bundan sonrası canlı yayına verilmedi.

Sarıbacak, canlı yayına yansımayan ödül konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Bir 60 saniyenizi alacağım. Tolga (Karaçelik) sağol böyle bir rolü bana teklif ettiğin için. Bütün ekibe, jüri üyelerine teşekkür ediyorum. Sağolun. Çok kısa bir hasbihal etmek istiyorum. Çok kısa, 30 saniye.

Memlekette ilgili dertlerim var. Bu filmden de hareketle çok güzel arkadaşlarım var. Farklı dinden, dilden, ırktan, meşrepten, mezhepten. Hepsini aşk derecesinde seviyorum. Bizi ancak kardeşlik ve muhabbetin kurtaracağına inanıyorum. Muhabbet gerçekten. Belki bir duble rakıyla ya da bir demlik çay.


Sarıbacak'tan sonra THY'nin 1 milyon Mil ödülüyle desteklenen 'En İyi Yönetmen Ödülü' için Sarmaşık filmiyle almak için sahneye gelen Tolga Karaçelik konuşmasına "Kötü bir şey söylemeyeceğim kesmenize gerek yok" diyerek başladı. Sarıbacak, Karaçelik'in bu çıkışının ise yerinde olduğunu söyledi.

Twitter'dan tepki aldı

Sarıbacak'ın konuşmasının canlı yayından alınmasına Twitter üzerinden de yoğun tepki aldı.

Oyuncu Levent Üzümcü Twitter'dan, "Nadir'in Antalya'daki ödül konuşması açık ve net; onun mikrofonunun sesini kapatanların amacı da açık ve net" yazdı:


"Takım: Mahalle Aşkına" filmiyle ödül arayan oyuncu Fırat Tanış da, Twitter hesabından, "Festivali TV'den izliyorsanız eğer bu güzel temenniyi duymadınız, çünkü sansürlendi" diye yazdı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS