İran Sineması’ndan Türkçe Film Günleri başlıyor

İran Sineması’ndan Türkçe Film Günleri başlıyor

Beyoğlu Yeşilçam Sineması'nda 'İran Sineması'ndan Türkçe Film Günleri' başlıyor. 7-11 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek etkinlikte Tebriz, Erdebil ve Urmiye çevresinde yaşayan ve İran sinemasının estetik kodlarıyla Türk kültürünü harmanlayan Türk yönetmenlerin filmleri gösterilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ, 7-11 Aralık 2018 tarihleri arasında 'İran Sineması'ndan Türkçe Film Günleri' etkinliğini gerçekleştirecek. Beyoğlu Yeşilçam Sineması'nda düzenlenecek etkinlikte özellikle Tebriz, Erdebil ve Urmiye çevresinde yaşayan ve Türk kültürünü ustaca yansıtan yönetmenlerin filmleri gösterilecek.

Etkinlik kapsamında, bölge yönetmenlerinin çektiği 13 kısa metraj kurgu, 4 belgesel ve 4 uzun metraj film sinemaseverlerle buluşacak. Ayrıca etkinlik kapsamında yönetmen söyleşileri ve bölgedeki sinema üretimi ile ilgili panel ve Tebriz, Erdebil ve Urmiye şehirlerini kapsayan bir fotoğraf sergisi düzenlenecek.

İran Sineması’ndan Türkçe Film Günleri, 7 Aralık Cuma günü saat 19.00’da yönetmenliğini Asghar Yousefinejad’in yaptığı Ev adlı uzun metraj film gösterimi ile başlayacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS