Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi

Noel yaklaşırken, önceki yıllarda vizyona giren Noel temalı filmlerden en çok hasılata sahip filmleri IMDb editörleri listeledi. En düşün hasılat 46 milyon dolar, en yüksek hasılat ise 300 milyon dolar seviyesinde oldu. Listedeki filmlerden bazıları Türkiye'de de oldukça beğenilmişti. İşte o filmler:26 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Noel yaklaşırken önceki yıllarda hangi Noel filmleri gişe rekoru kırıp en yüksek hasılatı sağladığını IMDb editörleri listeledi. İşte o filmler:
Hediye Operasyonu (Arthur Christmas)
25 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Arthur efsanevi Noel Baba’nın en küçük oğludur ve Noel Baba'nın hediye dağıtma merkezi olan operasyon üssünde ekipteki herkes gibi canla başla çalışmaktadır. Fakat tıkır tıkır işleyen bu operasyon merkezinde hediyesini bekleyen yüz milyonlarca çocuk içinden bu sefer bir tanesini atlanır. Şimdi Arthur'un görevi Noel sabahından önce son hediyeyi sahibine ulaştırmaktır...
Hasılat: $46,462,469
Aşk Meleği (The Preacher's Wife)
24 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
İyi huylu muhterem papaz Henry Biggs, yaşadığı çevrede varlığını ortaya koyamadığı için kilise koro başkanı Julia ile evlilikleri sallanmaya başlar. Daha da kötüsü Joe Hamilton adında gayrimenkul komisyoncusunun ortaya çıkması ile kilisesinin geleceği tehlikeye girer. Çaresizlik içindeki Biggs, Tanrı?ya yardım etmesi için dua eder. Tanrı, Biggs'in dualarını duyar ve Dudley adında bir melek gönderir. Ne yazık ki gökten inen bu melek ile Henry'nin hayatı arapsaçına dönüşür.
Hasılat: $48,102,795
This Christmas
23 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Afro-Amerikan kökenli Whitfield ailesi dört yıl aradan sonra hep beraber tatile çıkarlar. Bireylerin içine attığı en önemli meseleler bu tatil sayesinde konuşulmaya başlanacak ve yavaş yavaş sular durulmaya başlayarak, kavgalar sona erecektir.
Hasılat:
A Madea Christmas
22 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Madea, bir arkadaşının kızını sürpriz Noel ziyareti yapması konusunda yardımcı olur ve komik olaylar başlar.
Hasılat: $52,543,354
Çılgın Ofis Partisi (Office Christmas Party)
21 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Prestijli Zenotek şirketinin CEO'su olan Carol Vanstone, aynı şirkette çalışan tembel ve disiplinsiz erkek kardeşi Clay'in çalıştığı departmanı kapatma kararı almıştır. Bölümü ve işlerini kurtarabilmenin tek yolu, büyük bir müşteriyi bağlamaktır, potansiyel müşteriyi etkileyebilmek için de CEO'nun tüm itirazlarına rağmen Clay'in önderliğinde şirkette çok büyük ve her anlamda çılgın bir partinin hazırlıkları başlar.
Hasılat: $54,767,494
Yeni Yıl Soygunu (Bad Santa)
20 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Willie ve Marcus, yılbaşı tatilinde Noel Baba kılığına girerek bir alışveriş merkezinde soygun yapmayı planlar. Sempatik görünümleriyle insanları kolayca etkileyebilen ikilinin tüm planları, karşılarına çıkan 8 yaşındaki bir çocuk yüzünden altüst olur.
Hasılat: $60,060,328
Benim Gecem (Scrooged)
19 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Charles Dickens’ın ünlü 'A Christmas Carol' hikayesi 1938, 1951 ve 1984 yıllarında sinemaya uyarlanmıştır. Öykü, Scrooge isimli geçimsiz ve çıkarcı baş karakterinin, bir yılbaşı gecesi üç melek tarafından ziyaret edilmesini anlatır. İlk melek Scrooge’u geçmişine götürür ve unutmaya çalıştığı anılarıyla yüzleştirir. İkinci melek, tanıdıklarının kendisi hakkındaki düşüncelerini öğrenmesini sağlar. Üçüncü ve son melek ise ona geleceği gösterir. Gördüklerinden rahatsız olan Scrooge, hayatının kalanını güler yüzlü ve iyiliksever bir insan olarak geçirmeye karar verir. 1988 yapımı 'Scrooged' ise, bu ünlü hikayenin komik bir şekilde yeniden yorumlanmasıdır.
Hasılat: $60,328,558
Babam Söz Verdi (Jingle All the Way)
18 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Howard Langston işi başından aşkın bir ticaret adamı. Hatta kendisini o kadar işlerine kaptırmış ki oğlu Jamie'nin karate sınıfındaki kuşak takma törenini kaçırıyor. Bunun üzerine kendisini jamie'ye affettirebilmesi için Jamie'ye bunu telafi edebilecek bir hediye sözü veriyor. 'Turbo Man' bütün çocuklar tarafından ilgiyle takip edilen bir süper kahramandır. İşte Jamie de bu kahramanın bir oyuncağını istiyor. Bu istek Howard için çok kolay bir istek gibi görünse de 'Turbo Man'in ne kadar popüler bir oyuncak olduğunu fark etmemiş olan Howard sonunda kendisini aynı amacı taşıyan başka bir geç kalmış baba Myron Larabee ile oyuncak peşinde bir mücadele içinde buluyor
Hasılat: $60,592,389
Eyvah Annem Dağıttı (A Bad Moms Christmas)
17 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Amy Mitchell ailesine oldukça bağlı bir annedir. Hayatı ailesinden ibaret olan kadın çocuksu kocası, yüksek beklentiye sahip çocukları ve sevimsiz patronu arasında canından bezmektedir. Sonunda okuldaki aile birliğinin başı olan diğer annelerden de bezen Amy'nin canına tak eder. Mükemmel anne olmaktan vazgeçen genç kadın diğer uyumsuz annelerle de arkadaş olarak özgürlüğün tadına varır. Bu onun eskisinden bile daha iyi bir anne olmasını sağlayacaktır.
Hasılat: $68,760,606
En İyi Arkadaşımın Düğünü (The Best Man Holiday)
16 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
1999 yapımı "The Best Man" adlı filmin devamı niteliğindeki film 14 yıl sonra vizyona giriyor. Neredeyse aynı oyuncuların yer almış filmde. İlk filmde olduğu gibi Malcolm D. Lee' nin yazıp yönettiği filmde ilk filmde evlenen ve sağdıçlık yapan arkadaşlar ve ailelerinin tatildeki eğlenceli hikayesini anlatıyor
Hasılat: $70,525,195
Çılgın Aile Yılbaşı Tatilinde (National Lampoon's Christmas Vacation)
15 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Şimdi Noel zamanı. Griswoldlar geleneksel aile kutlamaları için hazırlık yapıyorlar. Fakat Clark, karısı Ellen ve 2 çocukları için her şey o kadar da kolay değildir. Clark’in kötü şansı misafirleri ile devam etmektedir. Fakat yakında Noel’den kazançlı çıkacağına da inanmaktadır.
Hasılat: $71,319,526
Neol Baba Fred (Fred Claus)
14 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Tüm çocukluğu boyunca 'neden hiç kardeşine benzemedin' eleştirisiyle yüzleşmek zorunda kalan Fred, büyüyünce de kardeşinin mükemmelliğinin aksine şanssız ve parasız bir adama dönüşür, hatta hapse bile girer. Nicholas abisine yardım etmeye karar verir ama bir şartla: Kuzey Kutbuna gelecek ve ihtiyacı olan parayı orada Noel Baba'nın Oyuncak Dükkanı'nda çalışarak kazanacaktır.
Hasılat: $72,006,777
Çılgın Yılbaşı (Christmas with the Kranks)
13 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Biricik kızları Blair yuvadan ayrıldığında, Luther ve Nora krank Noel'de yaşayacakları hüzünden ve tatilden kaçmak için bir gemide yer ayırtırlar. Noel'de evlerinde olmayacakları için, yıllardır süregelmiş Noel geleneklerini yapmamaları ve boykot etme kararları bütün çevrelerinde olay yaratır. Blair, Noel gecesi yeni nişanlısını tanıştırmak için sürpriz yapacağını söylediğinde, krank çiftinin tüm planları altüst olur,tüm komşularını çağırmak ve gelmiş geçmiş en büyük kutlamayı gerçekleştirmek için bir mucizeye ihtiyaçları vardır!..
Hasılat: $73,780,539
Noel Gecesi Kabusu (The Nightmare Before Christmas)
12 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Halloween Kentinin Bal Kabağı Kralı olmaktan usanan Jack Skellington heyecan verici bir şeylerin arayışına çıkar. Bu arayışta Christmas Kentini bulur ve tüm dünya üzerinde Noel gecesi çocuklara oyuncak dağıtma görevini Noel Baba'dan devralmaya karar verir.
Hasılat: $75,082,668
Noel Baba 3 (The Santa Clause 3: The Escape Clause)
11 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
Gizli yerini deşifre etme riskini bile göze alan Scott, Sylvia ve Bud Newman’ı Kuzey Kutbu’ndaki tatil etkinliklerine davet eder. Böylece bebek beklemekte olan hamile kızları Carol’un yanında olmasını sağlayacaktır.
Hasılat: $84,500,122
Babalar Savaşıyor 2 (Daddy's Home 2)
10 / 26
Tüm zamanların en çok hasılat yapan 25 Noel filmi
2015'de vizyona giren Daddy's Home'un devam filminde, baba ve üvey baba; Dusty ve Brad; güçlerini, çocuklarına muhteşem bir Noel yaşatmak için birleştirirler. Dusty`nin eski kafalı maço babası ve Brad`in ekstra sevecen ve duygusal babası Noel'i kaosa sürüklemek ve bu ikisinin işbirliğini test etmek için tam zamanında gelecektir.
Hasılat: $91,159,459
Zoraki Katil (Four Christmases)
Hiç kimsenin, Brad ve Kate kadar tatilleri sevmesi mümkün değildir. Tanıştıkları günden beri her Aralık ayının 25’inde, bu mutlu çift çılgın aileleriyle olmaktansa güneşli egzotik tatil mekanlarında keyif yapmaya koşarlar. Havuz kenarında margaritalarını yudumlayarak tatilin tadını çıkarmaktan hoşlanan bu çift, her tatil döneminde, her biri kendi ayrı hayatını yaşayan dört çılgın aile ferdiyle birlikte olmak zorunda kalmadıkları için ne kadar şanslı olduklarını düşünürler. Her ikisi de, ailelerle geçen tatillerde karşılaşmak zorunda oldukları, boşanmış anne ve babalar, sürekli didişen kardeşler ve kontrolden çıkmış çocuklardan uzak olmayı tercih ederler. Ama bu yıl planları değişmek zorundadır.
Hasılat: $120,146,040
Yeni Yıl Şarkısı (A Christmas Carol)
Scrooge inatçı, cimri ve huysuz bir adamdır. Çok zengin olmasına rağmen paylaşmayı bilmez. Onu mutlu etmek neredeyse imkansızdır. Noel akşamı üç hayalet onu ziyaret eder ve Scrooge'a eskiden nasıl bir insan olduğunu, bugününü ve değişmediği takdirde gelecekte onu nelerin beklediğini göstermeye başlarlar. Scrooge değişmesi gerektiğini anlar.
Hasılat: $137,855,863
Noel Baba 2 (Santa Clause 2)
Scott Calvin, 8 yıldır Noel Baba’lığı başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Hayatında ortaya çıkan bazı sorunlar, görevinden uzaklaşmasına neden olacaktır. Kuzey Kutbu’nu bırakmak zorunda kalınca, görevini yerine getirecek başka birisini düşünmeye başlar… Yerine geçen kopyası, gelen gideni aratır, sözünü bir kere daha hatırlatacaktır..
Hasılat: $139,236,327
Noel Baba (Santa Clause)
Oyuncak satıcısı Scott Calvin kendini tatsız ve karmaşık bir durumun içinde bulduğunda Christmas'tan bir gece öncedir. Noel Baba çatıya düşer acilen Scott'ın onun yerine geçmesini emreder. Noel Baba kostümünü giymekle Scott bilmeden kırmızı yanaklı efsanenin bütün sorumluluğunu da kabul etmiş olur.
Hasılat: $144,833,357
Elf
Kuzey Kutbu’nda yaşayan ve bir elf olduğunu sanan Buddy’nin yaşı ilerledikçe boyu da büyümeye başlamıştır. Böylece, onun aslında bir insan olduğu gerçeği ortaya çıkar. Bu durum üzerine Buddy, esas babasını bulmak amacıyla New York’a gelir. Kendi büyüdüğü dünyaya hiç benzemeyen New York’ta yeni bir baba, yeni bir anne ve bir kardeş kazanır. Ancak, Buddy’i bu yeni dünyada en çok endişelendiren, insanların Noel’e karşı olan inançlarının çok zayıf olmasıdır.
Hasılat: $173,398,518
Evde Tek Başına 2 (Home Alone 2: Lost in New York)
Kevin yine karambole gelip ailesinden ayrı kalmıştır. Farklı uçağa binip New York'a giden Kevin babasının kartları ve inandırıcı yalanları sayesinde bir otele yerleşir ve gününü gün etmeye devam eder. Oyuncakçı dükkanından çıktığında önceki Noel'de yakalanmalarını sağladığı hırsızlarla karşılaşır ve onların oyuncakçı dükkanını soyma planı yaptıklarını öğrenir. Otelde de işler sarpa sarar ve macera sürer...
Hasılat: $173,585,516
Kutup Ekspresi (The Polar Express)
The Polar Express / Kutup Expresi bir çocuğun yüreğini tamamen kapatmak ile inancın yaş, kural ve sınır tanımadığını öğrenmek arasında seçim yaptığı, masumiyet ile olgunluk arasındaki o kritik noktayı işliyor.
Hasılat: $185,538,031
Grinç (How the Grinch Stole Christmas)
komedi ustası Jim Carrey bu sefer çirkin mi çirkin huysuz mu huysuz Grinç rolünde karşımıza çıkıyor. yine kahkaha garantisi veren filmde yılbaşından hoşlanmayan Grinç'in yaşadığı kasabadaki halka bir sürprizi vardır.
Hasılat: $260,044,825
Evde Tek Başına (Home Alone)
Ailesinden nefret eden Kevin aldığı ceza üzerine geceyi çatı katında geçirir yalnız ertesi gün uyandığında ailesinin evde olmadığını, tatile giderken onu unuttuklarını fark eder. Başta panikleyen Kevin bunun fırsat olduğunu çok geçmeden anlar ve yalnızlığın tadını çıkarmaya başlar. Eve gözlerini dikmiş olan 2 hırsızı evden uzaklaştırmak artık Kevin'a düşmüştür...
Hasılat: $285,761,243
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS