Spartacus Dizisinin Konusu Nedir? Spartacus Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Spartacus Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Spartacus Dizisinin Konusu Nedir? Spartacus Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Spartacus Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Spartacus, Liam McIntyre ve Manu Bennett'in oynadığı Steven S. DeKnight tarafından yaratılan 2010 drama TV dizisidir. Starz Media tarafından üretilmiştir. Spartacus üretimi durdurdu. 3 sezon üretildi. Roma ordusunun emirlerine isyan eden, bazı askerlerin ölümünden suçlu olan, karısıyla ihanetle suçlanan ve Claudio Glabro'nun huzurunda yönetilen Spartacus, gladyatör arenasında ölüm cezasına çarptırılır.

 Spartacus Dizisinin Konusu Nedir?

 Konu, Roma İmparatorluğu'nun uzak ve vahşi Trakya bölgesinden ele geçirilen Spartacus'un

 istismarlarını anlatıyor. Genç Spartacus, Roma ordusunun emirlerine isyan eder. Eşiyle birlikte vatana ihanet etmekle suçlanıyor. Davayı telaffuz etmek, gladyatörlerin bulunduğu bölgede ölüm cezası veren Claudio Glabro'dur.

 Spartacus, inanılmaz fiziksel gücü sayesinde önünde duran tüm rakiplerini tek tek yenmeyi başarır ve böylece lütuf kazanır. Hayatını kurtarmış olmasına rağmen, Spartacus için özgürlük hala çok uzaktadır.

 Aslında, lanista Quinto Lentulo Batiato'ya satılan Spartacus, yalnızca bu kanlı şovlardan beslenen insanları eğlendirmek için değil, her şeyden önce imrenilen özgürlüğünü kazanmak ve böylece sevgili karısıyla yeniden bir araya gelebilmek için savaşmaya devam edecek.

 İnanılmaz bir güce sahip olan genç adam, rakiplerini yenmeyi ve zarafet kazanmayı başarır. Lanista Quinto Lentulo Batiato'ya köle olarak satılan Spartacus, halkın eğlenmesi için savaşmaya devam ediyor, ancak aynı zamanda sevgilisine yeniden katılmaya ve özgürlüğünü yeniden kazanmaya çalışıyor.

 Spartacus Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

 Spartacus'un kadrosunu oluşturan ana karakterler şunlardır. Spartacus (Andy Whitfield / Liam McIntyre), tüm TV dizisinin etrafında döndüğü kahramandır. Köle olarak satılacak, ancak gücü sayesinde gladyatör olacak bir Trakyalı. Gannicus (Dustin Clare), lanista Quintus Lentulus Batiatus'un Spor salonunda antrenman yapan en güçlü gladyatördür. O yetenekli bir dövüşçü ve kadın ve şarap aşığı.

 Crisso (Manu Bennett), Spartacus'a karşı derin bir kızgınlığı olan Batiatus okulunun en iyi gladyatörlerinden biridir. Naevia'ya aşık ve onu bulmak için her şeyi yapacak ama aynı zamanda Lucrezia'nın sevgilisi.

 Agron (Daniel Feuerriegel), Batiatus tarafından satın alınan bir köledir. Yetenekli bir gladyatör olacak. Üçüncü sezonda Crisso ordusuna katılacak. Lucrezia (Lucy Lawless), Crisso ile gizli bir ilişkisi olan Batiato'nun karısıdır. Oenomaus (Peter Mensah), Batiatus okulunun gladyatör eğitmenidir.

 "Doctore" olmadan ve dolayısıyla bu görevi almadan önce, okuldaki en iyi gladyatörlerden biriydi.

 Spartacus Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölümden Oluşur?

 Spartacus 3 sezon ve 39 bölümdür. Spartacus Kan ve Kum adlı Spartacus televizyon dizisinin ilk sezonu, 22 Ocak - 16 Nisan 2010 tarihleri ​​arasında ABD kanalı Starz'da yayınlandı. İtalya'da 17 Şubat - 12 Mayıs 2011 tarihleri ​​arasında Sky Uno uydu kanalında sansürlenmiş olarak yayınlandı, 18 Şubat - 15 Mayıs 2011 tarihleri ​​arasında sansürsüz tam sürüm yayınlandı.

 Spartacus 1. sezonunun çekimlerinin sonunda Andy Whithfield, Hodking dışı lenfoma olduğunu keşfeder. Ne yazık ki, hastalıkla savaştıktan sonra 11 Eylül 2001'de öldü. Ölümünün ardından, yapımcı Spartacus rolünü Liam McIntyre'ye verdi.

 Spartacus Dizisi Hakkında Merak Edilenler

 Spartacus televizyon dizisinin ikinci sezonu, 27 Ocak - 30 Mart 2012 tarihleri ​​arasında ABD kablo kanalı Startz'de yayınlanan Spartacus the Vendetta başlığını taşımaktadır. Sansürlü versiyonda Mayıs - 18 Temmuz 2012 ve tam versiyonda 17 Mayıs - 19 Temmuz 2012 arası sansüre tabi değildir.

 Serinin gladyatör Spartacus olarak kahramanı Andy Whitfield, Hodgkin dışı lenfoma nedeniyle sağlığı kötüleştikten sonra kadrodan ayrıldı. Başlangıçta dizinin iptal edileceğine inanılıyordu ancak Whitfield, Starz ve yaratıcısı Steven S. DeKnight ile yapılan görüşmelerden sonra dizinin başrolde yeni bir oyuncuyla devam edeceğini duyurdu. Uzun bir aramanın ardından, Spartacus rolü, ikinci sezondan itibaren oyuncu kadrosunun düzenli bir üyesi olan Avustralyalı Liam McIntyre'ye emanet edildi. Birkaç ay sonra, 11 Eylül 2011'de Whitfield, 39 yaşında ölerek kanserle savaşı kaybetti.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS