The Umbrella Academy Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? The Umbrella Academy Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

The Umbrella Academy Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? The Umbrella Academy Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Jeremy Slater tarafından yaratılan ve Şubat 2019'da Netflix tarafından dağıtılan bir bilim kurgu televizyon dizisidir. Dizi, aynı adlı çizgi romanın konusunu ele alır ve her biri iki kardeşe sahip yedi kardeşten oluşan bir grupla ilgili 10 bölümden oluşur. Babalarının emri altında suçla savaşan biri hariç süper güç. İlk sezon o kadar iyi karşılandı ki, kısa süre sonra çekimler başlayacak ikinci bir sezon yeniden teyit edildi. Peki, The Umbrella Academy dizisi oyuncuları kimler, konusu ne?

The Umbrella Academy Dizisinin Konusu Nedir? 

 The Umbrella Academy süper kahraman ortamına kesinlikle yeni bir soluk getiriyor, bize kesinlikle süper güçlere sahip, ancak görmeye alıştığımız kahramanlardan kesinlikle farklı olan karakterler sunuyor.

 1 Ekim 1989'da dünyanın her yerinden 43 kadın hamile olmamasına rağmen aynı anda doğum yaptı. Bu çocuklardan yedisi, onları küçük süper kahramanlar için bir okul olan Umbrella Academy'ye

 yerleştiren milyarder dahi Reginald Hargreeves tarafından evlat edinildi. Kardeş olarak büyüyen ve yaşları ilerledikçe ayrılan çocuklar, Bay Hargreeves'in ölümü vesilesiyle yeniden bir araya gelirler. Yas ortamını alt üst etmek için, çocukken ölen yedi kardeşten biri olan Cinque'nin dönüşü şok edici bir haberle geri dönecek: Bir hafta içinde kıyamet olacak. O andan itibaren Umbrella Academy üyeleri, kaçınılmaz görünen bir olaydan kaçınmak için her şeyi yapacaklar.

 The Umbrella Academy Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

 Netflix'in Şemsiye Akademisi, Gerard Way (aynı zamanda My Chemical Romance'ın baş şarkıcısı) tarafından yaratılan ve Dark Horse Comics tarafından yayınlanan aynı adlı çizgi romanın televizyon uyarlamasıdır. Oyuncuları arasında ise; Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Colm Feore, Justin H. Min, Kate Walsh yer alıyor.

 Netflix'te 31 Temmuz 2020'den itibaren izlenebilen ikinci sezon, Hargreeves kardeşlerin günümüze geri dönmesiyle sona erdi. Yine de başarılı bir şekilde önlenen ilk sezonun sonundaki kıyamet, çılgın süper kahraman ailesine birkaç değişiklik getirdi. Her şeyden önce, evlat edinen babaları Sir Reginald Hagreeves (Colm Feore), diğer erkek kardeşleri Ben (Justin H. Min) gibi hayatta ve iyi durumda.

 The Umbrella Academy Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölümdür?

 Dizi iki sezondan ve 20 bölümden oluşuyor. Dizide kesinlikle temel olan zaman yolculuğu, daha sonra kahramanların kaçınması gereken yakın kıyamet konuşmasıyla bağlantılı. Şemsiye Akademisi, özel güçlere sahip süper kahramanlar olan, ancak diğer yandan çok insan olan süper kahramanları gösterir. Her birinin bir kişiye karşı güçlü duyguları ve yaşayacakları farklı sorunları vardır.

 İlk sezon, birkaç dakika öncesine kadar hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen 43 kadının eşzamanlı doğumuyla başlıyor. Bunlardan yedisi, onları şemsiye akademide suçları yenmek için güçlerini kullanmaları için eğiten Sir Reginald Hargreeves adlı eksantrik bir milyarder tarafından kabul edildi.

 Büyüdüklerinde birbirlerini gözden kaçırırlar, ancak babalarının ölümü onları eski evde bir araya getirir ve bu da gömülü hatıraları geri getirir.

 The Umbrella Academy Dizisinin Sezonlarının Genel Değerlendirilmesi

 Uyuşturucu bağımlılığı sorunu Klaus karakteriyle dizide önemli bir yer buluyor. İkincisi, aslında hayatın sorunları ve hayal kırıklıklarının üstesinden gelmek ve hayaletleri görmesine izin veren gücünü evcilleştirmek için uyuşturucuları kötüye kullanıyor. Sonra Ellen Page'in canlandırdığı Vanya karakteri ile başkaları tarafından kabul edilmemenin ve bir gruba entegre olamamanın etkileri gösteriliyor. Tüm bu temalar The Umbrella Academy'yi Kıyamet, zaman yolculuğu ve süper kahramanlara dayanan basit bir programdan daha fazlası haline getiriyor ve bizi ilk elden ilgilendirebilecek sorunları keşfetmek ve araştırmak için bir araç haline getiriyor.

 The Umbrella Academy'de Blackman, gizemli yüzen yeşil küp hakkında, üçüncü sezonda aynı kardeşlerle birlikte nihayet bir şeyi anlayacağımızın güvencesini verdi.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS