TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu

  1. Kültür Sanat
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu

11-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 9. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri'nde finalistler belli oldu. Toplam 3 kategoride finale kalan belgeseller, 11-14 Mayıs arasında 7 farklı salonda gösterilecek. Etkinlik boyunca belgesel gösterimlerinin yanı sıra paneller ve söyleşiler de yapılacak. 15 Mayıs Pazartesi günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda ödüller dağıtılacak.



Belgeseller 7 salonda gösterilecek
Gösterim yapılacak salonlar: TRT İstanbul Radyo Evi, Notre Dame De Sion Fransız Lisesi, Fransız Kültür Merkezi, Akbank Sanat, Grand Pera Emek Sahnesi, İtalyan Kültür Merkezi, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası Mavi Salon.
3 kategoride 38 belgesel
Ulusal öğrenci filmleri, ulusal profesyonel kategori, uluslararası kategori olmak üzere 3 kategori oluşturuldu. Öğrenci filmleri kategorisinde en iyi filme 20 bin TL, özel ödül alan iki filme 10 ve 15 bin TL ödül verilecek. Profesyonel ve uluslararası kategoride en iyi filmlere 45 bin TL, özel ödül alan filmlere ise 35 ve 25 bin TL ödül verilecek.
Ulusal Öğrenci Filmleri Kategorisi finalistleri
İçimizdeki Öküz - Sinan Aygün
Baki - Harun Köybaşı/Alihan Erbaş
Bulutların Ardında - Fatih Ertekin
İsterdim - Hasan Erdoğmuş
Müsâhip - İbrahim Ayberk/Eren Bektaş
Name-i Ağıt - Serhat Koçak
Kafes - Anıl Bayrak/Fatema Khawari
10 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Sittin Sene - Enes Kal
11 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Sevdamızın Hakkı Bu Muydu? - Ozan Candurdu
12 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Kenar Mahalle Manifesto - Egemen özcan
13 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Hudut - Batuhan Kurt
14 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
İnat Kilisesi - Muhammed İbrahim Şişman
15 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Kırmızı - Abdurrahman Demir
16 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Sit-Mişiz - Celal Özdemir
Ulusal Profesyonel Kategori finalistleri
17 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Sınır Tanımayan Arılar - Coşkun Aral
18 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Nuh'un Gemisi - Cem Sertesen
19 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Callshop İstanbul - Sami Mermer/Hind Benchekroun
20 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Ağaçeriler tahtacı Türkmenleri - Elif Ertürk
21 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Dicle'ye Son Dua: Laleş'e Yolculuk! - Mehmet Özgür Candan
22 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Yüzleşme - Nejla Demirci
23 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
İstanbul Makamı - Özlem Sarıyıldız/Yunus Emre Aydın
24 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Rüyada Uyanmak - Münir Alper Doğan
25 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Kamyon - Burak Türten
26 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Gardırop - Haşim Sezgin Kılıç/Berkan Güler
27 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Genç Pehlivanlar - Mete Gümürhan
Uluslararası Kategori finalistleri
28 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Born in Syria - Hernan Zin
Daniamrka, İspanya
29 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Singing With Angry Bird - Hyewon Jee
Güney Kore
30 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
I Am Not Your Negro - Raoul Peck
ABD
31 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Komunia - Anna Zamecka
Polonya
32 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
China's Van Gogh - Haibo Yu/Kiki Tianqi Yu
Çin, Hollanda
33 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Normalni Autisticky Film - Miroslav Janek
Çek Cumhuriyeti
34 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Kani Shingal? - Angelos Rallis
Yunanistan, Belçika
35 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
La Vie A Venir - Claudio Capanna
Belçika
36 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
National Bird - Sonia Bennebeck
ABD, Almanya
37 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Scream For Me Sarajevo - Tarik Hodzic
Bosna-Hersek
38 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
God Knows Where I Am - Jedd & Todd Wider
ABD
39 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Thank You For The Rain - Julia Dahr
İngiltere, Norveçkaspar
40 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
De Demtes Born - Kaspar Astrup Schröder
Danimarka
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Description $}
{$ item.Title $}
{$ item.Description $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS