hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

   Ali Sunal 45 yaşına girdi

  Ali Sunal 45 yaşına girdi
  expand

  22 yıl önce vefat eden Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal, 45 yaşına giren oğlu Ali Sunal'ın doğum gününü kutladı. Kaybettiği eşi Kemal Sunal'ın da yer aldığı eski bir fotoğrafı paylaşan Gül Sunal, "Bildiğim bütün güzel sözler seni sevdiğimi anlatmaya yetmez yavrum" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türk sinemasının efsane oyuncularından Kemal Sunal, 3 Temmuz 2000 tarihinde hayata gözlerini yumsa da filmleri hala milyonlarca insan tarafından izleniyor. Hayat verdiği karakterlerle de öne çıkan usta isim hakkında cimri olduğuna dair iddialar gündeme gelmişti. Gül Sunal, 22 yıl önce aramızdan ayrılan eşi Kemal Sunal'la ilgili iddiaya açıklık getirdi.

  'Cimrilik' tanımının kişiden kişiye değişebileceğini belirten Gül Sunal, kendi YouTube kanalında yayınladığı videoda, "Kemal'in yaptıklarını anlatayım. Siz karar verin cimri mi değil mi?" ifadelerini kullandı.

  Alışveriş için Kemal Sunal'ın kendisi ve çocukları için boş çek imzaladığını, beğendiklerini aldıklarını ve ödemeyi o çeki doldurarak yaptıklarını anlattı. "Kendim çek kullanmayı sevmiyordum. Kaybediyordum ya da unutuyordum" diyen Gül Sunal, "Yıllarca Kemal'in yazdığı çekleri kullandık. Hatta çok ünlü bir mağazanın müdürü buna çok şaşırmıştı, 'Boş senet gibi imzalı çek, kaybetseniz ne olacak?' diye sormuştu" şeklinde konuştu.

  Eşinin bundan çok keyif aldığını dile getiren Gül Sunal, "Alışveriş dönüşü Kemal bize 'Hadi ne aldınız? Bir giyin de gösterin' derdi. Aldıklarımızı giyip ona defile yapardık. Sonra da hep birlikte oturup muhabbet eder, meyve yerdik" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  En çok ailece birlikte vakit geçirdikleri zamanları özlediğini ifade eden Gül Sunal, usta oyuncunun bir yönetmenle arasında geçen 'cimrilik' diyaloğunu da şu sözlerle anlattı:

  "Kemal'in arkadaşlarıyla gittiği bir mekan vardı. İş adamları, oyuncular, bankacılar oraya gidiyordu. Kemal ve arkadaşları da piyasa dedikodusu için buluşuyordu. Çok ünlü bir yönetmen eskilerden, o yüzden adını vermeyeceğim. Girmiş bir gün kapıdan içeri ve "Bu Kemal de insana hiçbir şey ısmarlamaz" demiş. Kemal de hiçbir şey söylemeden masaya oturup garsonu çağırmış. Garsona; "Beyefendi ne içiyorsa aynısından götürün. Ancak elindeki bitmeden yenisini götürün" demiş."

  Gece sonu ünlü yönetmenin gelen her bardağı içip ayakta duramayacak hale geldiğini belirten Gül Sunal, bunun üzerine yönetmenin yanına giden Kemal Sunal'ın, "Bir daha bana cimri diyecek misin?" sorusuna, "Katiyen" cevabını aldığını söyledi.

   

  Eşi Kemal Sunal'ın köftecide yaşadığı bir olayı anlatan Gül Sunal, şu ifadeleri kullandı:

  "Saygılar Bizden adlı diziyi çekerken; Umur Bugay, Zeki Ökten'le köfte yemeye gidiyorlar, set Sultanahmet'te olduğu için. Kadroda yaşlı bir amcamız var. Adını söylemek istemiyorum şimdi. 'Beni de götürsene Kemal' diyor. Kemal de 'Yok kardeşim, biz üç kişi gidiyoruz, ne çekeceğimizi konuşuyoruz. Bugüne kadar çektiklerimiz için fikir alışverişi yapıyoruz' yanıtını veriyor. Tabi adam sinir oluyor, Kemal'in adını çıkarıyor, 'Bu adam cimri' diyerek. Bu Kemal'in kulağına gidiyor. Bir gün amcaya 'Seni de götüreceğim' diyor. Abi de 'Yanımıza birkaç kişi daha alalım' diyor. Bunu kabul eden Kemal de 'Yalnız bir şartla. Orası çok pahalı bir yer. Eğer hesap bin liranın altında gelirse sen ödersin, üstünde gelirse ben öderim' diyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bunu kabul eden abi, tüm set ekibini de çağırıyor. Amacı hesap çok gelsin ve Kemal ödesin. Yemek sonunda hesap geliyor 960 lira. Bu ödüyor tabi parayı ama bozuluyor. Sonra kadro gidiyor, yine Zeki, Umur ve Kemal kalıyor. Az sonra garson geliyor, Kemal'e faturanın üstünü getiriyor. Meğer Kemal, restoranın sahibiyle konuşup, iddiadan bahsetmiş 'Böyle bir hesap getirin sonrasında kalanı ben ödeyeceğim' diye. Hakikaten de iki bin liranın üzerinde hesap gelmiş. Ama bundan bugüne kadar hiç kimsenin haberi olmadı." 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kemal Sunal'ın oğlu Ali Sunal 45 yaşına bastı. Gül Sunal, oğlunun yeni yaşını kaybettiği eşi Kemal Sunal'ın da yer aldığı eski bir fotoğrafla kutladı. Anne Sunal, fotoğrafın altına şu notu düştü:

  Canım oğlum Ali'm doğum günün kutlu olsun...İyi evlat, iyi abi, iyi baba, iyi eş, iyi arkadaş ….Bildiğim bütün güzel sözler seni sevdiğimi anlatmaya yetmez yavrum...İyi ki doğdun Ali'm… 22 eylül 13.15...Hep gül …

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow