magazin haberleri

Alişan duygularını anlattı: Doğum anını gördüm, Allah'a inanmayan taş olur

Kanal D ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programında dün oğlu Burak’ı kucağına alan Alişan telefonla bağlandı. Yaşadığı büyük heyecanı anlatan Alişan, ‘doğum anını gördüm, Allah’a inanmayan taş olur’ dedi.İşte Alişan'ın açıklamaları...

Allah bir kere isteyen herkese versin. İnanılmaz bir duygu tarif edilemez. Ben doğuma girdim. Kararsızdım, dayanabilir miyim diye… Ben de bayılırım diye bekliyordum ama Buse ile birlikteydim, perde vardı aramızda.
Ama Burak’ın doğum anını gördüm. Allah’a inanmayan taş olur, böyle bir mucize olamaz, sürekli bakıyorum. Nefes alıyor mu, ağlıyor mu, Ne yapıyor? diye. Buse de ben de şu anda şaşkınız. Çocuk herkese benziyor.
Buse ‘çok güzel, çok güzel’ diye ağlamaya başladı. Ben hiçbir şey diyemedim. ‘Çok şükür, çok şükür’ dedim. O an çok başkaydı.
Bir melek dünyaya gelmiş, bir insanı seversin sevmezsin. Ama doğum ve cenaze bizim için çok önemli. Evlilik, düğün falan başka ama bir melek dünyaya gelmiş, o yüzden ağzınızdan kötü cümleler çıkmasın.
İnsanlık adına üzülüyorum, bu kadar kötü bir millet olmamıştık… Bir bebeğe, bir cenazeye kin kusacak kadar kötü mü olduk ya? Bence bu durum hep vardı ama sosyal medya çıkınca daha fazla yayıldı.
Buradan tebrik eden herkese de çok teşekkür ediyorum. Cuma gününe kadar hastanedeyim.
Doğumdan önce ‘nazar korkusu yüzünden uzun bir süre bebeğimizin fotoğrafını paylaşmayacağız’ diyen Buse Varol Tektaş kural bozdu.
İlk kez annelik heyecanı yaşayan Tektaş, oğlu Burak ile çekildiği bu pozu paylaşıp altına şunları yazdı;Cümlelerime nasıl başlasam bilemiyorum… Canım oğlum; hayat sana her zaman istediğin şeyleri vermeyecek belki, belki bir dolu mucizelerin olacak belki hayal kırıklıkların, bazen sevinç gözyaşların bazen hüsranların… Yanlış yaptığın her noktada doğruya bir adım daha yaklaş ve bunu yaşam biçimin yap... Unutma hayattaki tek doğru senin yaptığın olacak! İnsanlara karşı merhametli ol, kimsenin kalbini kırma ama kimseye de haddinden fazla değer verme… Duygularımı nasıl ifade edeceğim konusunda bir fikrim yok. Bildiğim tek şey karnımdan çıktığın o an kucağıma geldiğindeki kokun... Ölene kadar bunun daha da üstünde bir duygu yok… Benim cennetimsin. Hoş geldin hayatımıza oğlum. Baban ve ben seni her zaman koruyup kollayacağız, söz!
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS