'Benim kardeşim neden öldü? Deli olacağım!'

'Benim kardeşim neden öldü? Deli olacağım!'

'Benim kardeşim neden öldü? Deli olacağım!'

Kanal D’nin hafta içi her gün canlı yayınla ekrana gelen, Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı’nın sunduğu 'Neler Oluyor Hayatta' programında, altı yıl önce çöp atmak için çıktığı evinin önünde esrarengiz bir cinayete kurban giden Mezdeke üyesi Aynur Kanbur konuşuldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

90'ların ünlü dans grubu Mezdeke'nin üyelerinden Aynur Kanbur (49), altı yıl önce bugün sır dolu bir cinayete kurban gitmiş, Fulya'daki evinin önünde sekiz kurşunla öldürülmüştü.

Silah seslerini duyan dansçının komşuları polise haber vermişti. Kanbur için Zincirlikuyu Camiinde düzenlenen cenaze törenine ünlü dansçının ailesinin yanı sıra çok sayıda sanatçı dostu da katılmıştı. Aynur Kanbur'un katili bulunamadı, ölüm nedeni ise belli değil.

Aynur Kanbur'un acılı ablası Dilek Kıymış, kardeşinin ölüm yıl dönümünde Neler Oluyor Hayatta programına bağlandı. "Benim kardeşim neden öldü? Deli olacağım" diyerek, isyanını dile getirdi.

İki yıl önce katilin görüntülerinin tanıyan birinden ihbar geldiğini belirten Dilek Kıymış, "Mutlaka çalışıyorlar, hepsine müteşekkirim ama daha derin olması lazım. Bir programa katıldım, katilin görüntülerini tanıyan ihbar geldi. Fotoğrafları, dokümanları geldi. Hemen avukatıma gittim, dilekçemizi verdik. Resmiyle birlikte savcıya gittim. O şahsın ifadesi alınmadı. Neden bana bilgi verilmiyor, neden bu ifade alınmadı? Ben de bilmiyorum" açıklamasını yaptı.

Ellerindeki iki veriden birinin katile ait olduğu öne sürülen bilgiler, ikincisinin ise kardeşinin yaptığı şüpheli Erbil ziyareti olduğunu söyleyen Kıymış, "Güzel kardeşimin ölümünün nedeni belli olsa ben birazcık rahat edeceğim" sözleriyle, katilin bulunması çağrısında bulundu.

Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın sunuculuğunu yaptığı Neler Oluyor Hayatta programı, hafta içi her gün saat 09.00’da canlı yayınla Kanal D’de.