hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bir Küçük Gün Işığı Dila kimdir? Dila'yı oynayan Tuğçe Açıkgöz hangi dizilerde oynadı?

  Bir Küçük Gün Işığı Dila kimdir Dilayı oynayan Tuğçe Açıkgöz hangi dizilerde oynadı
  expand

  ATV’de yayınlanan Bir Küçük Gün Işığı dizisinde Dila karakteri dikkat çekti. Sevilen dizinin oyuncuları ve karakterleri merak ediliyor. Tuğçe Açıkgöz, Bir Küçük Gün Işığı dizisinin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Peki ama Tuğçe Açıkgöz kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tuğçe Açıkgöz, Bir Küçük Gün Işığı dizisinin oyuncu kadrosunda Dila karakterini canlandırıyor. Sevilen dizideki karakterler kısa sürede ilgi gördü. Peki ama Tuğçe Açıkgöz hangi dizilerde oynadı?   

  Dila kimdir?

  Dila, Ayaz Ailesi'nin yaramaz, ele avuca sığmaz, dolu dizgin kızı. Hayattaki en büyük korkusu annesi Ümran'a benzemek… Sırf ondan uzaklaşmak için çok sevdiği babası Cemil'i ve abisi Fırat'ı arkasında bırakarak evden kaçıp yeni maceraya atılmış. Bugün geri döndüğünde içinden çıkılması zor bir bulmacayı da beraberinde getirir. Artık tüm ailenin kimyasını bozup kuralları yeniden yazmaya hazırdır.

   
  Tuğçe Açıkgöz kimdir?

  Tuğçe Açıkgöz, 10 Şubat 1993 yılında Ankara'da doğmuştur. Kadir Has Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Açıkgöz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk-Genç Eğitim Birimi'nde oyunculuk eğitimi almıştır. Oyuncu, Halen aynı birimde asistan olarak görev yapmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlk oyunculuk deneyimini 2005 yılında yayınlanan Alaturka filmi ile yaşayan Açıkgöz, son olarak Leke dizisinde Şirin karakterine hayat vermiştir.

  Açıkgöz, 1.67 boyunda, 53 kilo ve Kova burcuna sahiptir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow