magazin haberleri

Cengiz Kurtoğlu taburcu edildi

Cengiz Kurtoğlu taburcu edildi

Arabesk ve fantezi müziğinin önde gelen isimlerinden olan Cengiz Kurtoğlu, konser için geldiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde rahatsızlanarak gece hastaneye kaldırılmıştı. Bugün öğlen saatlerinde sanatçının menajerinden ve doktorundan açıklama geldi ardından da sanatçı taburcu edildi

Cengiz Kurtoğlu, konser için geldiği KKTC'de aniden rahatsızlanarak saat 1.30 da Lefkoşa Burhan Hastanesi'ne kaldırıldı. Cengiz Kurtoğlu, daha sonra da buradan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinde sevk edilerek tedavi altına alındı.


Öğleden sonra Viyana'ya uçacak


Cengiz Kurtoğlu'nun menajeri sanatçının sağlık durumuyla ilgili olarak şunları söyledi:


"Ateş ve kusma şikayeti ile hastaneye gitti. Serum takıldı. Sağlık durumu iyi. Bugün İstanbul'a dönüyor. Öğleden sonra da konser için Viyana'ya uçacak"Cengiz kurtoğlu'ndan ve doktorundan açıklama


Menajeri açıklama yaptıktan sonra Cengiz Kurtoğlu da doktorlarla birlikte kameralar karşısına geçerek durumunun iyi olduğunu açıkladı. Cengiz Kurtoğlu, bilgi kirliliği adına doktorlarla açıklama yaptığını belirtti.


Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Dahiliye uzmanı Yrd.Doç.Dr. Gönül Işık Şahlı, "Cengiz bey ufak bir mide rahatsızlığı ve tansiyon yüksekliği şikayeti ile hastanemize başvurdu. Uygun muayeneler ve gerekli tetkikler yapıldıktan sonra durumu stabil altında aslında 24 saat gözlem altında durmasını önerdik ama kendisini iyi hissttiğini ve çıkmak istediğini söyledi. Genel durumu iyi" dedi.


Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Dahiliye Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Nedim Çakır ise, "Kurtoğlu'nun genel durumu gayet iyi, çıkmasında tıbben bir sakınca yok. Sadece gözlem altında kalmasını istemiştik. Programlarına rahatlıkla devam edebilir. Kendisine kurum adına da geçmiş olsun diliyorum" dedi.


Açıklamanın ardından Cengiz Kurtoğlu taburcu edildi. Geçen yıl mide küçültme ameliyatı olan Cengiz Kurtoğlu 7 ayda 45 kilo vermişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS