Son Dakika

Derya Bedavacı: 2000'li yılların acıların kadını benim

A A

26.11.2021 - 10:38

Şarkıcı Derya Bedavacı ve oryantal Didem Kınalı, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Maslak'ta bulunan bir mekanda sahne aldılar. Öncesinde muhabirlerle sohbet eden ikiliden Didem, afiş krizine nokta koyarken; Bedavacı ise yeni projelerinden bahsederken "2000'li yılların acıların kadını benim" diyerek iddiasını konuşturdu.

Derya Bedavacı: 2000'li yılların acıların kadını benim

Derya Bedavacı ve Didem Kınalı, önceki akşam Ağaoğlu Maslak 1453 içerisinde bulunan Yeni Gazino'da unutulmaz bir performansa imza attı. Gecenin açılışını dansıyla Didem yaparken; Bedavacı finalde şarkılarıyla konukları mest etti.

Sahne öncesi muhabirlerle sohbet eden ikiliden Derya Bedavacı, yeni şarkısının müzikseverler tarafından çok beğenildiğini ve bunun kendisini çok mutlu ettiğini söyleyerek röportaja başladı.

2020-2021 yılında en çok sahne alan kadın solistleri arasında yer alan Derya Bedavacı, "Zirvede yalnız değilim. Bana eşlik eden birçok müzisyen arkadaşım var ve dinleyicilerim ile beraberiz. Onlara da haksızlık etmek istemem. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Ünlü isim, şarkılarındaki hüznün tamamen beklentiyi karşılamak adına olduğunu; "2000'li yılların acıların kadını benim. Aslında hareketli şarkılarda yapıyorum ancak herkes benden duygulu şarkılar bekliyor. Ben de bu beklentiye kayıtsız kalamıyorum. Vakit bulursak hayata geçirmeyi düşündüğümüz projeler var. 15 şarkılık bir albüm yapmayı düşünüyorum ancak şimdilik sahnelere ağırlık veriyoruz." sözleriyle aktardı.


Ünlü şarkıcı, ''Playback yapan sanatçıları nasıl karşılıyorsunuz?'' sorusuna ise; ''Hala playback yapan şarkıcı var mı Allah aşkına? Ben bilmiyorum. Onlar da işini yapıyordur muhtemelen. Saygı duyuyorum ama ben canlı performans sanatçısıyım'' yanıtını verdi.

Sahne öncesi muhabirlerin 'Öğretmenler Günü' sürprizi ile duygu dolu anlar yaşayan Didem, "Bunca yıldır sayısız insana dans dersleri verdim. Bu sanatı yaşatmak ve layığı ile yapılması için yıllardır çalışıp didindim. İlk kez biri bana bu çabam için bir ödül veriyor. İlk kez Öğretmenler Günü'm kutlanıyor. Yaşadığım duyguları tarif etmem imkansız. İyi ki varsınız. Bu anı ömrüm boyunca unutmayacağım" dedi.

Sanatçıların kendisini afişlerine koymak istememesi ile ilgili de konuşan Didem, bu kişilerin Defne Samyeli ve Ebru Yaşar olduğu iddialarıyla ilgili şöyle dedi:
"Bunların kim oldukları bilmiyorum. Kimsenin günahını alamam. Sanırım üzülmeyeyim diye bana yansıtılmıyor. Herkes kalbinin ekmeğini yiyor. Bugüne kadar kimsenin ekmeğinde, yerinde gözüm olmadı. Üzülüyor muyum? Elbette üzülüyorum. Lakin artık kafaya takmamayı öğrenmem gerekiyor sanırım."

Müzikal çalışmalar yaptığı konuşulan ünlü isim, "Valla sesimi yakın arkadaşım Derya Uluğ ve Ajda Pekkan da dahil olmak üzere birçok kişi dinledi. Ağdalı ve yanık bir ses olduğunu düşünüyor herkes. 'Pop okuyarak heba etme' diyenler oldu ben de bekleme kararı aldım. Bir de bir şarkı çıkarmanın maliyeti 300-400 bin liraları bulmuşken açıkçası böyle bir çılgınlık yapmak istemiyorum. Daha çok dijital platformlarda yayınlanacak bir şeyler yapacağım" diye konuştu.