hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dilek Taşı Macide kimdir? Perihan Savaş kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

  Dilek Taşı Macide kimdir Perihan Savaş kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı
  expand

  KANAL D'de yayınlanan Dilek Taşı dizisinin oyuncuları arasında yer alan Macide karakterini canlandıranın kim olduğu sorgulanıyor. Her Perşembe ekrana gelen dizide Macide merak uyandırdı. İşte Macide hakkında bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Macide karakteri, Dilek Taşı dizisinin karakterleri arasında yer alıyor. Peki ama Dilek Taşı dizisindeki Macide kimdir?  

  Dilek Taşı dizisi Macide kimdir? 

  Dilek Taşı dizisinde Macide’yi Perihan Savaş canlandırıyor.  

   

  Harun Rona’nın karısı. Her zaman şık ve bakımlıdır. Rona ailesinin perde arkasındaki reisidir. Çok sert, otoriter bir karakteri vardır. Gerek aile hayatında gerek iş hayatında kuralları Macide Hanım belirlemektedir. Zaman zaman vicdansız, acımasız davranmaktan çekinmez. Hırslı, despot bir yapıya sahiptir.

   

  Perihan Savaş kaç yaşında?

   

  1957 yılında İstanbul’da doğan Perihan Savaş, sahneye ilk kez 5 yaşında İstanbul Şehir Tiyatrosu Çocuk Bölümü’nde çıktı. 1970'lerin başına kadar Küçük Prenses, Romeo-Jüliet ve Kibarlık Budalası gibi birçok tiyatro oyunda yer aldı. 1971’de "Şehzade Simbad Kaf Dağı’nda" filminde aldığı rol ile sinemaya adım attı. Sonrasında ara vermeksizin yaklaşık 120 sinema filminde rol aldı. Bu yapımların pek çoğunda başrol oynadı. Televizyon dizilerinin de aranan ismi oldu. Çukur, Eksik Etek, Yaprak Dökümü gibi pek çok ses getiren dizide rol aldı. Şimdi ise FOX’ta yayınlanan Elkızı dizisinde Cavidan karakterine hayat vermektedir. Perihan Savaş’ın aldığı ödüllerin başında ise Altın Portakal Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu (1974 – Bedrana) ile Altın Koza Film Festivali (2012) Yaşam Boyu Onur Ödülü gelmektedir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow