Son Dakika

Alparslan Büyük Selçuklu oyuncuları ve konusu: Alparslan Büyük Selçuklu dizisiyle ilgili bilgiler..

A A

08.11.2021 - 11:55 Son Güncelleme:

Yeni sezona hazırlanan diziler arasında Alparslan Büyük Selçuklu yer alıyor. Melikşah' dönemini anlatan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yeni sezonda hikâyeyi geçmişe doğru sarıyor. Peki, Alparslan Büyük Selçuklu oyuncuları ve konusu nedir? İşte diziyle ilgili detaylar..

Alparslan Büyük Selçuklu oyuncuları ve konusu: Alparslan Büyük Selçuklu dizisiyle ilgili bilgiler..

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi için geri sayım başladı. Geçtiğimiz sezon yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin devamı olan Alparslan Büyük Selçuklu oyuncuları arasında Barış Arduç ve Fahriye Evcen de bulunuyor. TRT 1 ekranlarında geçen sezon fırtına gibi esen 'Uyanış Büyük Selçuklu' dizisi 'Uyanış Büyük Selçuklu: Alparslan'ın Destanı' ile yeni sezona bomba gibi girmeye hazırlanıyor. Geçen sezon 'Melikşah' dönemi ile ekranlara gelen dizi, farklı bir metot uygulayarak hikâyeyi geçmişe doğru sarıyor. "Malazgirt Fatihi" olarak adlandırılan Selçuklu Devleti'nin ikinci lideri Alparslan'ın hayatını konu alacak dizi ilk fragmanının yayınlanmasının ardından büyük beğeni topladı. 

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU NE ZAMAN BAŞLIYOR?

İlk sezonuyla beğeni toplayan ve izlenme rekorları kıran Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin devamı olarak çekilecek olan Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan'ın yayın tarihi 8 Kasım 2021'de ekranlara gelecek.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU OYUNCULARI

Dizinin yayınlanan fragmanında Nizamülmük'e hayat veren ünlü oyuncu Mehmet Özgür'ün yüzü görünürken, eski kadrodan Mehmet Özgür ile Mim Kemal Öke’nin yer alacağı kadroda Gizem Karaca, Barış Ağcı, Erdinç Gülener, Esila Umut, Korel Cezayirli gibi ünlü isimler yer alıyor.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU

Evcen, 1071 yıllarında Selçuklu döneminde yaşayan Akça Hatun'u canlandıracak. Arduç ise Alp Arslan karakterine hayat verecek. Alparslan'ın babası Çağrı Bey'i Erdinç Gülener, amcası Tuğrul Bey'i ise Barış Bağcı canlandırıyor. Dizi için hazırlıklara başlayan ikili, at binme ve kılıç eğitimi alıyor. İkilinin eğitimlerde çekilen fotoğrafları da kısa sürede sosyal medyada büyük ilgi gördü.