magazin haberleri

Vatanım Sensin yeni bölüm fragmanı | Son bölümde Halide Edip Adıvar süprizi

Vatanım Sensin yeni bölüm fragmanı | Son bölümde Halide Edip Adıvar süprizi

Vatanım Sensin'in 29 Aralık'ta yayınlanan son bölümünün ardından yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Bir hafta önce diziye Selma Ergeç'in dahil olacağı açıklanmıştı. Gelecek hafta ekranlarda olacak dizide Onbaşı Halide karakterini canlandıracak Selma Ergeç büyük bir görev üstlenecek. Öte yandan Hilal'in büyükannesi kendisinin idam edildiğini düşünerek "Torunum adı gibi gökyüzünde yaşayacak" diyecek. Hilal'in imdadına ise yine Cevdet yetişecek. İşte, Vatanım Sensin son bölüm özeti ve 10. bölüm yeni fragmanı.

Kanal D'nin perşembe akşamları rekor kıran dizisi Vatanım Sensin'in son bölümü yine ekranlara kilitledi. Geçtiğimiz günlerde diziye dahil olacağı ifade edilen Halide Edip Adıvar karakteri ile ilgili ilk bilgiler verildi. Cevdet ve Azize'nin yine zorlu durumlar içerisinde kaldığı günlerde halk için yeni bir umut doğacak. Daha sonraları kendisine "Onbaşı" ünvanı verilecek olan Halide Edip Adıvar bağımsızlık için çalışmaya devam edecek.

HALİDE EDİP ADIVAR SÜRPRİZİ

Bir süre önce diziye dahil olacağo açıklanan Selma Ergeç'in Halide Edip Adıvar'ı canlandrdığı bölüm gelecek hafta ekranlarda olacak. Halkın arasına karışarak konuşmalar yapacak olan Adıvar, milleti örgütlemek ve direnişe geçirmek adına etkili hikayeler anlatacak. 

İşte Vatanım Sensin'in 11. bölüm fragmanı

Azize'nin yapamadığı görevi hekimlerin başı zehirli iğne ile gerçekleştirerek Ölmez Hasan'ın ölümüne neden olur. Hasan'ın gözleri önünde hayatını kaybetmesinin ardından Cevdet komutanlarının şüphesini çekmemek için Hasan'a silah sıkmak zorunda kalır. Tevfik cephanelikteki silahları satmak için Yunan askerleri ile işbirliği içerisine girer.


Cevdet kızının idam sehpasına çıkmasını engelleyebilecek mi?

Geçtiğimiz bölümün sonlarında ilk kez yakınlaşan Azize ve Cevdet bu kez aynı yatağa girdi. 8. Bölümde silahların yerini öğrenen Azize, Tevfik’in namlusunun ucunda kalmış ve kullandığı ifadelerin ardından Tevfik’e kendisini inandırmayı başarmıştı.

Vatanım Sensin'de geçen hafta neler olmuştu?

Azize ve Cevdet’in yakınlaşmasının ardından akıllara “Azize, Cevdet’in asıl amacını öğrenebilecek mi?” soruları geldi. Gerçek vazifesini saklamak için türlü oyunlar gerçekleştiren Cevdet bu bölümde kendisini yine önemli gelişmelerin içerisinde bulacak. Ölmez Hasan’ın gizli silahların yerini söyleyip söylememe konusundaki kararsızlığının da 22 Aralık’taki yeni bölümde netleşmesi bekleniyor.

Önceki bölümde Amasya Genelgesi’nde alınan bazı kararlar Türk halkını milli mücadele konusunda umutlandırsa da Cevdet’in önüne çıkan bazı engeller işlerin zorlaşmasına neden olmuştu.

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS