hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Emir Berke Zincidi’nin babası iflas istedi

  Emir Berke Zincidi’nin babası iflas istedi
  expand

  Milyonları ekranlara kilitleyen ‘Öyle bir Geçer Zaman Ki’ dizisinde küçük Osman, Küçük Ağa’da Mehmet Can karakterini canlandıran Emre Berke Zincidi’nin babası ve amcasına ait Zincidi Sinema Limited Şti için iflas davası açıldı. Mahkemeden iflası istenen şirket için “Şirketin borcu, malvarlığını aştı” denildi. (Hürriyet)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  On yıl önce kurulan Zincidi Sinema için iflas talebi doğrudan şirket sahiplerinden geldi. İstanbul Anadolu 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde açılan davada, şirketin iflasına karar verilmesi istendi. Dava dilekçesinde özetle “Şirketin, yapmış olduğu ticari faaliyetleri neticesinde işleri iyi gitmedi. Müşterilerinden de alacağını alamayınca, kişilere ve bankalara borçlandı. Şirket, yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeni ile borçlarını ödeyemez hale geldi” denildi.

  BORÇ, VARLIĞI AŞTI

  Şirketin öz kaynağının 1 milyon 334 bin 890 lira ekside olduğu bilgisine yer verilen dilekçenin devamında şöyle denildi: “Şirketin borcu, malvarlığını aşmış durumda…” Yapılan başvuru üzerine mahkeme ilk duruşma için 28 Nisan’a gün verdi. Mahkemenin, talep doğrultusunda iflas kararı vermesi durumunda, şirketin varlıkları satılıp borçları ödenmeye çalışılacak.

  MALİ DENGEYİ BOZDU

  İflası istenen şirketin hissedarı konumunda 4 şirket bulunuyor. Yüzde 50 hisse Almanya merkezli üç şirkete aitken, kalan yüzde 50 hisse ise Emir Berke Zincidi’nin babası Berkant ile amcası Tamer Zincidi’ye ait. Aile şirketinin mali sıkıntıya girmesine neden olan yapımların başında, 2013’te vizyona giren “Hititya-Madalyonun Sırrı" filminin yer aldığı kaydedildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emir Berke Zincidi’nin babası iflas istedi

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow