None

Fatma Girik neden öldü, hastalığı ne? Fatma Girik kimdir, kaç yaşında? Fatma Girik hayatını kaybetti!

Fatma Girik neden öldü, hastalığı ne? Fatma Girik kimdir, kaç yaşında? Fatma Girik hayatını kaybetti!

Yılların usta oyuncusu Fatma Girik’in hayatını kaybettiği duyuruldu. Bu gelişme sonrasında usta oyuncunun ölüm nedeni ve hayatına dair detaylar araştırılmaya başladı. Peki, Fatma Girik neden öldü, hastalığı ne? Ölüm nedeni hastane tarafından açıklandı. Peki, Fatma Girik neden öldü? İşte Yeşilçam oyuncunun hayatına dair detaylar ve ölüm nedeni..

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik 79 yaşında hayatını kaybetti. İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta sanatçı sevenlerini yasa boğdu. Fatma Girik'in aile dostlarından Filiz Kalkavan yaptığı açıklamada "Fatma hanım ile uzun yıllarımız birlikte geçti. Tedavisinin daha iyi yapılabilmesi için İstanbul'daki evine gitmişti. Yaklaşık iki hafta önce fenalaşarak özel hastaneye ve orada yoğun bakıma alınmıştı. Bu sabaha karşı yaşamını yitirdi. Doktorlar ölüm nedenini henüz açıklamadı ama biz corona virüsüne yakalandığını duyduk. Cenazesi ile ilgili işlemler henüz aydınlanmadı" diye konuştu.

Acı haberi Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin sosyal medya hesabından duyurdu: Yeşilçam’ın ve Şişlimizin büyük değeri, ilçe başkanlığı yaptığım dönemde birlikte çalışmaktan onur duyduğum eski Şişli Belediye Başkanımız sevgili Fatma Girik’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim.

FATMA GİRİK NEDEN ÖLDÜ, HASTALIĞI NEYDİ?

Yeşilçam'ın unutulmaz ismi bilindiği üzere Hidrosefali hastalığı olarak bilinen ve beyinde su toplanması anlamına gelen hastalık sebebiyle ameliyat olmuştu. Yaklaşık 6 ay önce tedavi için İstanbul'a giden Türk sinemasının ünlü yıldızının tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam etmekteydi. Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı torba Mahallesi'nde yaşayan ve yaklaşık 6 ay önce tedavi için İstanbul'a giden Türk sinemasının ünlü yıldızı 79 yaşındaki Fatma Girik bu sabah saatlerinde İstanbul'da tedavi gördüğü özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdi. Fatma Girik'in ölüm nedeni olarak hastaneden yapılan açıklamada ise Covid 19-a bağlı gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.

FATMA GİRİK KİMDİR? 

Fatma Girik 12 Aralık 1942 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Cağaloğlu Kız Lisesi'ni bitirdi. 1957 yılında ilk baş rolü olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri'nin yaptığı Leke'ydi. Leke'yi oyuncu olarak adından bahsettirmeyi başaramadığı birkaç iddiasız yapım daha izledi. Fatma Girik'in performansıyla dikkatlerden kaçmayacağı film, Memduh Ün'ün yönetmenliğindeki 1960 yapımı Ölüm Peşimizde'ydi. Memduh Ün'le tanışıklığı Girik'in hayatındaki dönüm noktalarından biri oldu. 1989-1994 yılları arasında Şişli Belediye Başkanlığı yaptı. Siyaset ve oyunculuğun dışında kısa bir dönem televizyon ekranlarında Söz Fato'da adlı bir programın sunuculuğunu da yapmıştır.