Hakan Altun kaç yaşında? Şarkıcı Hakan Altun kimdir?

A A

30.09.2020 - 11:56 Son Güncelleme:

Başarılı şarkıcı Hakan Altun’un kariyeri ve yaşamı ile ilgili detaylar sanatçının takipçileri tarafından merak konusu oldu. Birçok önemli projede yer alan ve bir dönem listelerden düşmeyen şarkılara imza atan Altun, önümüzdeki günlerde Sezen Aksu imzalı bir parça daha çıkarak. Peki, Hakan Altun kaç yaşında, kimdir?

Hakan Altun kaç yaşında? Şarkıcı Hakan Altun kimdir?

13 Ağustos 1972 yılında dünyaya gelen Hakan Altun 48 yaşında. İstanbul doğumlu olan başarılı şarkıcı İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunu. Sosyal bilimler dalında master yapan Altun, Edirne’de bir dönem Türk Devlet Müziği Topluluğu’nda ud çaldı.

HAKAN ALTUN’UN KARİYERİ

1998 Aralık ayında "Hakan" adlı ilk albümünü çıkaran Altun, ilk albümünün çıkış parçası olan "Hani Bekleyecektin" ile üne kavuşmuştur. Daha sonra 'Aykut Hakan Ayşe' adında bir grup oluşturdular. 2000 Eylül ayında "Ağlamak Yok Yüreğim" adlı ikinci albümünü çıkaran Altun'un, ikinci albümünün çıkış parçası "Ağlamak Yok Yüreğim"dir. Bu albümde yer alan "Her Sevda Bir Ölümmüş" adlı şarkısına Şebnem Schaefer ile çektiği video klibi ile ses getirmiştir.

17 Mart 2002 'de "Nefesimsin" adlı üçüncü albümünü çıkardı. Albümün çıkış parçası "Teklif Ediyorum"dur. İkinci klibi ise "Aşkıma Son Şarkım"dır.

22 Ekim 2003 tarihinde "Yaralı Bir Aşkın Öyküsü" adlı dördüncü albümünü çıkardı. Albümün çıkış parçası "Bir Telefon"dur. İkinci klibi ise "Kördüğüm"dür.

 7 Ocak 2005'te "Hediye" adlı beşinci albümünü çıkardı. 29 Mart 2006'da "Küstüm Aşklara" adlı altıncı albümünü çıkardı. Aşk, Adam Ve Ayrılık adlı albümünü 2 Ocak 2007'de çıkardı. 21 Aralık 2007'de "Aklın Bende Kalmasın" adlı yedinci albümünü çıkardı. 6 Nisan 2015 tarihinde 13 şarkıdan oluşan Aşk Lütfen Gel albümünü çıkardı.