Haluk Bilginer'in açıklamaları tepki çekti

A A

08.05.2016 - 19:01 Son Güncelleme:

Haluk Bilginer'in verdiği röportajdaki açıklamaları sosyal medyada tepki çekti.

Haluk Bilginer'in açıklamaları tepki çekti

Hürriyet'in haberine göre ünlü oyuncu Haluk Bilginer’in son röportajında yaptığı açıklamalar sosyal medyanın gündemine oturdu. "Erkeğin iktidarından nefret ediyorum, Tanrı diye bir şey varsa kadındır" diyen Bilginer’e sosyal medya kullanıcılarında tepki geldi.


Oyuncu Haluk Bilginer, “Tanrı diye bir şey varsa kadındır. Allah baba değil, Allah anadır o. Allah, baba olamaz. Niye toprak ana diyoruz da Allah ana demiyoruz. Hep erkek cümleleri bunlar” dedi. Bilginer, “İçinden insan çıkaran bir insanı erkek kavrayamaz. 14. yüzyılda kadınları niye yaktık, biz sizi niye yaktık, sizden korktuğumuz için” diye konuştu.

Cumhuriyet’ten Ceren Çıplak’a konuşan Haluk Bilginer, “Erkeğin iktidarından nefret ediyorum, korkmak ne kelime… Dünyanın bu gidişatından çok korkuyorum. Korkmamak aptallıktır, insan olan korkar. Erkeğin de rahmi olsaydı, doğurabilseydi bu dünya çok daha mutlu bir dünya olurdu, savaş falan olmazdı. Kadın doğurduğu için yaşamın değerini biliyor, erkek yaşamın değerini bilmiyor. Öldürmeyi kahramanlık sanıyor” dedi.

Bilginer'in bu açıklamaları sosyal medyada günün en çok tartışılan konusu oldu. Binlerce kullanıcı Haluk Bilginer'i eleştirdi.