hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İşte Kuruluş Osman yeni oyuncu! İşte bütün oyuncuların isimleri! Kuruluş Osman dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Kuruluş Osman erkek ve kadın oyuncu kadrosu!

  İşte Kuruluş Osman yeni oyuncu İşte bütün oyuncuların isimleri Kuruluş Osman dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı İşte Kuruluş Osman erkek ve kadın oyuncu kadrosu
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Kuruluş Osman 5. sezon oyuncu kadrosu merak ediliyor. Kuruluş Osman dizisinde Osman Bamsı Dündar Gündüz Bala Hatun Aygül Ayşe Hatun Boran Kongar Cerkutay Abdurrahman Dumrul Ayaz Hazal Hatun Nikola Flatyos, Demirci Davud, Aksaçlı,Ertuğrul Bey, Lena, Kumral Abdal, Savcı gibi karakterler dikkatleri üzerine çekti. ATV’un sevilen dizisi Kuruluş Osman her çarşamba ekrana gelmektedir. Kuruluş Osman dizisinde ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası'nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos'u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey'in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır. Oyuncu kadrosunda hem erkek hem kadın oyuncular dikkat çekmektedir. Kuruluş Osman dizisinde birbirinden önemli oyuncular yer almaktadır. Peki ama Kuruluş Osman oyuncuları kimdir? İşte Kuruluş Osman hangi karakteri kim canlandırıyor? sorularının yanıtları!

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kuruluş Osman yeni oyuncularının isimleri sorgulanıyor... Kuruluş Osman dizisinde Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası'nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos'u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey'in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır. Kuruluş Osman'ın konusu; O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman'dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren "aşk" oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını "aşkla" gördü. Gücünü kılıcından değil, "aşktan" aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını "aşkla" verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş'un adı oldu… Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, "ilahi aşkla" kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi. olarak açıklanmıştır.  Peki ama Kuruluş Osman dizisinin oyuncuları kim?

  Kuruluş Osman dizisi oyuncuları kimdir? Kuruluş Osman oyuncu kadrosu

  Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosunda Burak Özçivit,Nurettin Sönmez, Ragıp Savaş, Emre Basalak, Özge Törer, Buse Arslan Akdeniz, Açelya Özcan, Yiğit Uçan, Burak Çelik, Çağrı Şensoy, Celal Al, Tolga Akkaya, Atilla Güzel, Yeşim Ceren Bozoğlu, Erkan Avcı, Seçkin Özdemir, Ahmet Yenilmez, Cüneyt Arkın, Tamer Yiğit, Seray Kaya, Emin Gürsoy,  Kanbolat Görkem Arslan, yer almaktadır. 

  Kuruluş Osman Oyuncu Kadrosu – Kuruluş Osman Oyuncuları
  Burak Özçivit
  Osman
  Ertuğrul Gazi'nin oğlu olan Osman Bey, Kayı Obası'nın beyidir. Malhun Hatun'la olan evliliğinden Orhan Bey, Bala Hatun'la yaptığı evlilikten Alaeddin Bey dünyaya gelmiştir. Kararlı ve güçlü yapısıyla düşmanlarıyla mücadele eden Osman Bey, devlet olma hayaliyle birbiri ardına fetih yapar. Osman Bey'in kararlılığı Kayı Obası'nın günden güne büyümesini sağlar. Adaletiyle bilinen Osman Bey, yeri geldiğinde stratejik hamleleriyle de düşmanı alt etmeyi başarır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow


  Yıldız Çağrı Atiksoy
  Malhun Hatun
  Umur Bey'in kızı olan Malhun Hatun, aynı zamanda Osman Bey'in eşidir. Babası Umur Bey tarafından büyütülen Malhun Hatun'un kardeşleri ise şehit olmuştur. Malhun Hatun'un oğlu ise Orhan Bey'dir. Osman Bey'in her zaman yanında olan Malhun Hatun, Kayı Obası'nda söz sahibidir.

  Özge Törer
  Bala Hatun
  Osman Bey'in eşi olan Bala Hatun, aynı zamanda Şeyh Edebalı'nın kızıdır. Alaeddin Bey'in annesi olan Bala Hatun, Bacıyan-ı Rum teşkilatının başıdır. Fetih ve savaşlarda ön safta olan Bala Hatun, Osman Bey'in en büyük destekçilerindendir. Kayı Obası'nın en güçlü kadınlarından olan Bala Hatun, Osman Bey'e bağlılığını sürdürmüştür.

  Emre Bey
  Orhan Bey
  Orhan Bey babasının yolundan ilerlemektedir. Karacahisar'ın Beyidir. Orhan Bey, Osman Bey'in postu için en güçlü adaydır. Stratejik zekasıyla öne çıkan Orhan Bey, savaşı sadece fiziksel güç olarak değil bir akıl mücadelesi olarak görmektedir. Bunun için orduyu güçlendirme adımları atacak ve akıl oyunlarıyla birçok düşmanını alt edecektir.

  Mirza Bahattin Doğan
  Yakup Bey
  Germiyanoğlularının Bey'idir. Türk'ün ve İslam'ın birliğine hizmet eden siyasi bir dehadır. Gözü karadır, kılıcını cesurca kendinden kalabalık ordulara doğrultur. Yakup Bey'in hayali devlet kurmak, sultan olmaktır. Bunun için sarayına alimleri doldurur. Ordusunu güçlendirir. Bir süre sonra Anadolu'nun hakimi Selçuklu Devlet'iyle aynı güce sahip olur. Bu durum Yakup Bey'in kibrini besler. Kibri onun en büyük imtihanı olacaktır. Kendini her daim doğru, karşısında olanı da yanlış görür. Karşısında duranlara acımadan her türlü hamleyi yapar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gökhan Atalay
  Yunus Emre
  Şiirleri, Anadolu'nun her yanına yayılmış, ahalinin ruhlarını şaha kaldırmıştır. Ancak o şöhretin bir afet olduğuna inanır. Bunun için adından kaçar. Anadolu'da dolaşır. Gönül gözü kapananları, doğru yoldan sapanları ilahileriyle hak yola sokar. Yunus Emre'nin yolu sonunda Kayılara rastlar. Osman Bey'de cihana kök salacak devletin izlerini görür. Osman Bey'e ve Orhan Bey'e düştükleri dar durumlarda manevi desteklerde bulunur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çağrı Şensoy
  Cerkutay
  Moğol komutanı Balgay'ın askeri olan Cerkutay, sonradan Osman Bey'in yanına geçmiştir. Cerkutay, Osman Bey'in alpları arasında yer alırken İslamiyeti seçerek Müslüman olmuştur. Sürekli yiyip içen ve Osman Bey'e sadakatini kaybetmeyen Cerkutay, savaşlarda en ön saflarda yer alır.

  Yiğit Uçan
  Boran
  Osman Bey'in yakın arkadaşlarından ve onun sadık alplarından biridir. Gözü pek, cesur ve korkusuz bir alp olan Boran Alp, Kayı'nın da sevilen isimlerindendir. Boran Alp, karısı Gonca Hatun'u öldüren Julia'dan intikamını almıştır.

  Deniz Hamzaoğlu
  Bayındır Bey

  Çavuldur Boyu'nun beyidir. Ağır ve karizmatik görüntüsü olan Bayındır Bey'in civardaki beyler tarafından sözü dinlenen bir beydir.

  Berk Erçer
  Konur Bey

  Sevil Akı
  Saadet Hatun
  Yakup Bey'in hatunudur. Saadet hanım güç için yaşayan bir kadındır. Germiyanoğlu Bey'inin hatunu olmak onun için çok kıymetlidir. Saadet Hanım için bütün istikbal biricik evlatları, gözünden sakındığı Şehzade Mehmet ile Gonca Hatun'dur. Saadet Hanım Germiyanoğlularının hâkim güç olması için her türlü şeyi yapabilecek kadar gözü karadır. Mehmet'i de bu minval üzere yetiştirmiştir. Mehmet ve kocası Yakup Bey'in alacağı kararlara müdahil olabilmek için beylik işleriyle alakalı her türlü detaya hakimdir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emre Dinler
  Mehmet Bey
  Mehmet Bey, Yakup Bey'in büyük oğludur. Hırslıdır. Türk bir devlet kuracaksa bunu atası Yakup Bey yapacak, sonrasında bütün mirası o devralacaktır.Hırslarının esiri olduğu için Osmanoğullarını en büyük rakibi görür bu yüzden Orhan'ın elinde olan her şeyi alması gerektiğini düşünmektedir.

  Ömer Faruk Aran
  Alaeddin Bey
  Alaeddin dedesi Edebalı'nın tedrisatından geçerken ahilerden ve annesinden silah eğitimi almış ve kendini bu alanda çok iyi eğitmiştir. Savaşçılığını zekasıyla desteklemekte, silah kullanmada usta olmasının yanında çevikliği sayesinde kendinden çok daha güçlü savaşçılara karşı fiziksel özelliklerini avantaja dönüştürmeyi bilmektedir. Daha ağırbaşlı olan Alaeddin her meseleye soğukkanlı yaklaşmakta akılcı çözümler bulmaktadır.

  Leya Kırşan
  Fatma Hatun
  Fatma Hatun, un neşeli bir yapısı vardır. Cıvıl cıvıldır yerinde duramaz. Meraklıdır ailesinin sorunlarıyla ilgilenir onları çözmek için uğraşır. Osman Bey'in sır küpüdür. Fatma Hatun, ağabeylerine çok bağlıdır.

  Rıdvan Aybars Düzey
  Vasilis
  Vasilis, manastırlarda Türklere karşı kin ve nefretle büyümüştür. Türkler'e karşı dinmeyecek bir öfke barındırmaktadır. Amacı Türklerin destanlarını sonlandırmaktır. Bunun için Hristiyan öksüzlerden bir örgüt kurar. Örgüt bir ağacın kökleri gibi Türklerin arasına yayılır. Vasilis oyununu kurmuştur. Türkler'i geldikleri çorak topraklara geri göndermeyi arzular. Bunun için kendinden önce savaşan komutanlardan farklı bir yol izleyecektir. Onun silahı, kılıcı değil kıvrak zekasıdır.

  Belgin Şimşek
  Gonca Hatun
  Yakup Bey'in kızıdır. Soğukkanlı ve tedbirlidir. Asla duygularıyla hareket etmez. Babası Yakup Bey'e sadıktır. Devletinin ikbali ve mutluluğunu çok önemser. Bunun için yapmayacağı şey yoktur.


  Begüm Çağla Taşkın
  Ülgen Hatun
  Konağın mutfağında görevlidir. Osman Bey konağının neşesidir, sıcak kanlıdır. Sevgisiyle herkesi kucaklayabilecek bir kadındır. Konaktan ve çocuklardan sorumludur. Çok güzel yemekler yapar. Mutfaktan kahkaha sesleri eksik kalmaz.


  Fatih Ayhan
  Baysungur

  Alpaslan Özmol
  Gürbüz Alp
  Osman Bey'in sadık alplarındandır. Farklı meziyetleriyle diğer alplardan ayrılan Gürbüz Alp, yemek konusunda Cerkutay'ın en büyük rakibidir.

  Tezhan Tezcan
  Temirboğa
  Temirboğa iri yarı bir savaşçıdır. Üstündeki zincir örme bir zırh, zırh üzerinde çapraz bir şekilde havyan kürkü ile örtülüdür. Kıyafeti dahi düşmanlarını korkutmaya yetecek kadar korkunçtur. Temirboğa, Selçuklu Devletinin sürgün komutanlarındadır. Moğolların hakimiyeti ele geçirdiği bir süreçte sadık adamlarıyla uçlara gelmiş, yağma ve çapul yapmaktadır. Temirboğa güvendiği görklü devlet tarafından dahi ortada bırakıldığı için artık hiçbir sancağın altına girmemeye yemin etmiş, hür yaşayıp hür ölmeyi düstur edinmiştir.


  Murat İnce
  Gürdoğan
  Gürdoğan hayatı savaşla geçmiş iri yarı bir göçer beyidir. Asla zırh giymeyen, savaşta bedenini siper eden korkusuz bir adamdır. Neşeli bir kişiliği olmasına karşın öfkesinin karşısında da durabilecek bir yiğit henüz çıkmamıştır. Gürdoğan devam eden Türkmen göçüyle uçlara gelen bir beydir. Obası uygun uç beyleri tarafından uygun görülen bir yere yerleştirilmiştir. Gürdoğan yurt bulduğu için sevinen obalı ile aynı düşünmemektedir. Ona daha fazlası lazımdır. Yüreğinde bir boşluk hissetmektedir. Bu yüzden sürekli obası ile anlaşmazlıklar yaşamış ve sonunda güvendiği alplar ile obasını terk etmiştir. O yiğitler ile uçlara gelen Gürdoğan Sancaksızların temelini atmıştır. Bizans'ın kervanlarına yıldırım hızıyla yaptığı saldırılarla ün salmaktadır.


  Selim Makaroğlu
  Atmaca
  Ailesi, Konya'nın yerlilerindendir. Moğolların baskınları sonucunda aile üyelerini kaybeder. Hayatta tutunmak için suça bulaşır. Evsizlerden bir çete kurar, eşkıyalık yapar. Moğollar'a ve Selçuklu kervanlarına yaptığı akınlarla dikkat çeker. Yakalanır, zindanlara çürümesi için atılır. Ömrünün bir kısmını zindanda geçirdikten sonra serbest bırakılır. Bu sıralarda Uçlarda akın eden Sancaksızları işitir. Onlara katılmak için Konya'dan Uçlara gelir. Altın için yapmayacağı şey yoktur. 

  ATV ekranın reytinglerin zirvesini bırakmayan dizisini oyuncu kadrosuna Taner Rumeli, Yulduz Rajabova, Şekip Taşpınar ve Melih Çardak dahil oluyor. Kuruluş Osman’ın 14 Şubat Çarşamba akşamı 20:00’de yayınlanacak olan 148. Bölümünde oyuncular boy gösterecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow