hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kalben'den dikkat çeken açıklama

  Kalbenden dikkat çeken açıklama
  expand

  'Yara', 'Sadece', 'Haydi Söyle' gibi şarkıları seslendiren Kalben, yaklaşık yedi ay önce babasını kaybetmişti. Uzun süredir ortalarda görünmeyen şarkıcı, katıldığı programda geçmişini ve ailesini anlattı. Babasıyla neden küs olduğunu açıklayan Kalben, geç doğan bir çocuk olduğundan da bahsetti

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türk müziğinin sevilen isimlerinden Kalben, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalına konuk oldu. Hakkında bilinmeyenleri anlatan ünlü isim, 2022'nin ocak ayında kaybettiği babasından bahsetti. Babasının içtiği zaman değişen biri olduğunu ifade eden Kalben'in söyledikleri yürek burktu.

  Kalben, Çağlayan'ın "Niye küstünüz babanızla?" sorusu üzerine, "İki kişi gibiydi benim babam. Bir tarafı çok tatlı bana matematik, bisiklet binmeyi, yüzmeyi öğreten dünya güzeli bir adamdı. Bir tarafı da karanlık huyları olan, içtiği zaman değişen, içinden şiddetli bir varlık çıkan ve bizi hatırlamayan, kim olduğumuzu bilmeyen bir taraftı." diye konuştu.

   

  Büyürken yalnız olduğunu söyleyen şarkıcı, "Bizim evimize gelen giden komşular, akrabalar yoktu. Benim arkadaşlarım da benim evime gelip gidemezdi. Ben de onların evine gelip gidemezdim. Annem beni sırça bir fanusun içinde büyütüyordu yani. Annemle ben dünyaya karşı gibiydik. Babam da kimi zaman bizimleydi kimi zamanda başka bir halde, bize tehdit oluşturur durumdaydı" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsminin hikayesini de anlatan ünlü isim, “Kalben ismi rahmetli annemin bana hediyesi” dedi. Kalben, sözlerini “Beni çok istemiş kalpten, o yüzden Kalben koymuş adımı” şeklinde sürdürdü. Ailesinden bahseden sanatçı, “Annem evde daha çok Batı müziği dinlerdi, babam ise bizim köklerimizden beslenen müzik zevkine sahipti. Babam Müslüm Gürses dinlerken annem Çaykovski’leri, Beethoven’ları dinlerdi. Zaten ilişkileri de bu alakasızlıktaydı” diye sürdürdü.

  Armağan Çağlayan’ın, “Hangisine daha yakınsınız?” sorusuna yanıt veren Kalben, “Anneme büyük bir aşkla bağlı olduğumdan ve babamın çocukluğum ve gençliğim boyunca beni ve annemi kırmış olmasından ötürü sanki annemin müziği benim müziğimdi yıllarca” dedi.

  Hem annesini hem de babasını kaybettiğini söyleyen sanatçı, geç doğan bir çocuk olduğundan bahsetti. 36 yaşındaki Kalben, "Rahmetli annemle aramda 34, babamla 40 yaş fark vardı" dedi ve ekledi:

  Belki de hiç doğmaması gereken bir çocuğum. Geç evlenmişler. Hem beni geç yaptı serseriler hem de beni erkenden bırakıp gittiler. Annem gittiğinde 19 yaşındaydım, babam gittiğinde 36 yaşındaydım. Babama karşı müzik yoluyla biraz yumuşadım. Hırçındım ona karşı. Belki hırçınlığımı aldığı için müzik, o da beni daha kolay sevebilir olmuştu.

  Ben birinden nefret ederken kendime çok zarar verdiğimi fark ettim. Geçmişle ilgili yaralarım hep açık defterler gibi önümdeydi. Bu bana şunu yaptı, şurada beni haksız yere kovdular, bu beni dövdü... O yüzden destek almak çok önemli. Kendi bütçenize göre destek alın, bütçeniz yoksa ücretsiz destek veren harika danışmanlıklar var. İçinizdeki yarayı birine açın. Çünkü ben hayatımda şiddet varken bunu yakın dostlarıma bile söylemedim. Her şeyi güllük gülistanlık gibi gösteriyordum.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow