hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kemal Sunal ölüm yıl dönümünde anıldı! 'Doğum gününe müzesini yetiştirecekler'

  Kemal Sunal ölüm yıl dönümünde anıldı Doğum gününe müzesini yetiştirecekler
  expand

  Türk Sineması'nın usta ismi Kemal Sunal, ölümünün 23'üncü yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında ailesi ve sevenlerinin katıldığı törenle anıldı. Ali Sunal, Göztepe Parkı'nda bir Kemal Sunal Müzesi'nin kurulup, doğum gününe yetiştirilmesinin planlandığını ve babası için kapsamlı bir belgeselin de çekileceğini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  3 Temmuz 2000 tarihinde 'Balalayka' filminin çekimlerine gitmek üzere bindiği Trabzon uçağında geçirdiği kalp krizi sonucu henüz 56 yaşında hayatını kaybeden Türk sinemasının efsane oyuncularından Kemal Sunal, ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Sanatçının oğlu Ali Sunal, tören sonrası açıklamalarda bulundu. Babasına olan özlemini dile getiren Ali Sunal, "Çılgınca bir özlem, büyük bir boşluk ama güzel şeyler oluyor. Herhalde doğum gününe daha güzel haberlerle babamın karşısında olacağız" ifadelerini kullandı.

  ''MALATYA YIKILDI AMA BİZ SENİ UNUTMADIK''

  Kemal Sunal, 23'üncü ölüm yıldönümünde de kabri başında dualarla anıldı. Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki törene bu yıl sanatçının Malatya'dan gelen depremzede hemşehrileri de katılarak mezarı başına "Malatya yıkıldı ama biz seni unutmadık büyük usta" yazılı çelenk bıraktı.

  'MEMLEKETİMİZDE HER SENE ANMA TÖRENİ YAPIYORDUK''

  Malatya Altın Kayısı Sanat Okulu adına törene katıldıklarını söyleyen depremzedelerden İbrahim Şahin Uyumaz, "Memleketimizde her sene Kemal abi için anma gecesi yapıyorduk ama şimdi depremden dolayı buraya gelip, ailesine başsağlığında bulunduk" dedi. Sanatçının eşi Gül Sunal, oğlu Ali Sunal ve kızı Ezo Sunal ile çok sayıda seveninin katıldığı törende Kemal Sunal için mezarı başında dualar okundu. Tören sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Ali Sunal, babasının doğum günü olan Kasım ayında güzel haberler paylaşacaklarını ifade etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ''ÖMRÜMÜN YARISI ONSUZ GEÇTİ''

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde Göztepe Parkı'na bir Kemal Sunal Müzesi'nin açılacağını duyuran Ali Sunal, şöyle konuştu: Bir paylaşım yaptım sabah, gece fark ettim. Ömrümün yarısı onsuz geçmiş oldu. Tam yarı yarıya şu an. Çılgınca bir özlem, büyük bir boşluk ama güzel şeyler oluyor. Herhalde doğum gününe daha güzel haberlerle babamın karşısında olacağız. Zaten o bizi görüyor diye düşünüyorum. O çok sevdiği Göztepe Parkı'nda, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ön ayak olmasıyla bir Kemal Sunal Müzesi olacak. Yine daha kapsamlı bir belgeselin startı verilmiş olur. Somut adımlar atıldı. Ayrıca babamın hakkı olduğuna inandığımız, onun mücadelesini verdiği telif haklarında ciddi aşama kat ettik 17 yıl sonra. Önemli bir dava babamın lehine sonuçlandı. Doğum gününe hoş sürprizlerle hazırlanıyoruz.

  ''KÜÇÜK ÇOCUKLAR HALA FİLMLERİNİ İZLİYOR'

  ' Ezo Sunal ise Türk milletinin, babası Kemal Sunal'ı bağrına bastığını söyleyip "Kemal Sunal'ı sımsıkı saran hiç bırakmayan sevenlerinin sayesinde bütün bunlar gerçekleşiyor bizim gayretlerimiz kadar. Çünkü o büyük sevgi herkesi etkiliyor ve o yüzden de giderek büyüyen bir aile oluyoruz. Küçücük çocuklar hala filmlerini izliyor. Hiç onun döneminde yaşamamış hayranları var. Kemal Sunal çığ gibi büyüyerek aslında dünyada kalmaya devam ediyor. Sevenlerini kucaklıyorum" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow