hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kızıl Goncalar Hasna kimdir? Hanım anneyi oynayan Selen Öztürk kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

  Kızıl Goncalar Hasna kimdir Hanım anneyi oynayan Selen Öztürk kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Kızıl Goncalar Hasna karakteri merak uyandırdı. Selen Öztürk sevilen dizide Hasna karakterine hayat veriyor. Peki ama Selen Öztürk kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kızıl Goncalar Hasna karakterini canlandıran Selen Öztürk gündemde… FOX TV’de yayınlanan ve her Pazartesi ekrana gelen dizide oynayan Selen Öztürk yaşamına dair merak edilenler haberimizde… 

  Kızıl Goncalar Hasna kimdir?

   

  Sadi Hüdayi’nin eşi, Feyza’nın annesidir. Tarikatta hanımanne konumundadır. Kocası Sadi Hüdayi’ye âşık, neşeli, kızı Feyza’yı Cüneyd’le baş göz etmek isteyen ve Meryemlerin gelişinden doğruca etkilenip saf tutan bir kadındır. 

   

  Selen Öztürk kimdir?

  1980 yılında İzmir'de doğan Selen Öztürk 2004'te Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun oldu. "Kamelyalı Kadın", "Beş Yıl Geçince", "Leonce ile Lena" , "Hırçın Kız", "7-Şekspir Müzikali", "Bakarsın Bulutlar Gider" ve "İntiharın Genel Provası" oyunlarında oynadı.

   

  "7-Şekspir Müzikali" oyunuyla Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri Müzikal /Komedi dalında Gençlik Özel Ödülü ile Ankara Sanat Kurumu Övgüye Değer Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.

   

  "Bakarsın Bulutlar Gider" oyunundaki rolü ile Afife Jale Tiyatro ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu, "İntiharın Genel Provası" oyunundaki rolü ile 2018 Sadri Alışık Oyuncu ödüllerinde Komedi / Müzikal kategorisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adaylıkları bulunmaktadır. Oyun Atölyesi'nde sergilenen Hırçın Kız ve Araf oyunları ile Bab-ı Tiyatro'nun "Varolmayan Ayşe'nin Maceraları" oyunlarının müziklerini yapmıştır. Bab-ı Tiyatro'ya oyununda yaptığı çalışma Tiyatro Dergisi Ödülleri'nde En İyi Oyun Müziği adaylığını getirmiştir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Karayılan, Cümbür Cemaat Aile, Muhteşem Yüzyıl, Benim Adım Gültepe, Serçe Sarayı, Hatırla Gönül, Payitaht Abdülhamit, Azize dizilerinde ve “Çiçero”, Naim” ve “Mücadele Çıkmazı” sinema filmlerinde yer aldı.

   

  2011'de Evos Angels ve Kırmızıtürk tarafından "Yılın En İyi Kadın Seslendirme Sanatçısı" ödülünü alan Selen Öztürk, 2015 yılında Fazıl Say'ın Türk Bestecilerin çocuklar için yaptığı eserleri çalıp hikayelerini yazdığı “Çocuklar İçin” albümünde Anlatıcı olarak yer almıştır.

   

  Film, dizi, çizgi film, reklam ve sinema filmlerinde seslendirme yapmakta ve şarkı söylemektedir.

   

  Piyano, gitar, ukulele, mızıka, akerdeon çalabilen Öztürk'ün beste çalışmaları da bulunmaktadır.

   

  Selen Öztürk, “Çocukluk” dizisinde “Gülay” karakterine hayat vermektedir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow