hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kızıl Goncalar Levent kimdir? Özcan Deniz kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

  Kızıl Goncalar Levent kimdir Özcan Deniz kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Kızıl Goncalar Levent karakteri merak uyandırdı. Özcan Deniz sevilen dizide Levent karakterine hayat veriyor. Peki ama Özcan Deniz kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kızıl Goncalar Levent karakterini canlandıran Özcan Deniz gündemde… FOX TV’de yayınlanan ve her Pazartesi ekrana gelen dizide oynayan Özcan Deniz yaşamına dair merak edilenler haberimizde…  

  Kızıl Goncalar Levent kimdir?

  Çok zor bir babanın oğlu, çok başarılı ama çevresi tarafından eleştirilecek kadar idealist bir psikiyatrdır. İnsanları iyileştirmek, herkesin derdine değmek, vatanına ve milletine faydalı Atatürkçü bir insan olmanın yolunda hızla ilerlerken, çok yakınında yaşananları biraz ıskalamıştır. Babasından devraldığı ve onu hayalkırıklığına uğratmamak için didindiği ideallerinin peşinde dibine ışık vermeyen bir mum misali kızının, karısının halini görememiştir. Meryem’in hayatına girmesiyle merhametle tanışacaktır.

   

  Özcan Deniz kimdir?

   

  Özcan Deniz
  Özcan Deniz, Ağrı'lı bir ailenin ikinci çocuğu olarak 19 Mayıs 1972 tarihinde Ankara'da dünyaya gedi. 5 yaşındayken Aydın'a ailesinin göç etmesi ile bütün çocukluk yılları Aydın ve Ege bölgesinde geçti. Çocuk denilecek yaşta orkestralarda şarkı söyleyerek ailesini geçindiren sanatçı 14 yaşındayken kendi orkestrasını kurdu (mavi deniz) 1989 yılında Almanya’ya gitti. Orada clupler de şarkıcılık yaparken bir yapımcının onu dinlemesi ile her şey değişti ve 1991 yılında Türkiye’ye döndü. İlk olarak Türkiye’de şarkıcı olarak ünlendi. 90’lar ve 2000’ler de bir çok hit albüm çıkarttı. Bu albümlerle bir çok ödüle laik görüldü. Sinemaya olan düşkünlüğü ve hikaye yazarlığı onu oyunculuğa itti ve Türkiye’de bir çok fenomen olmuş dizide oynadı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Deniz, şu ana kadar 10 sinema filmine imza attı. Bu filmlerin dördünün yönetmenliğini ve senaristliğini, bir tanesinin öykü yazarlığını ve süpervizörlüğünü, dokuz tanesinde de oyuncu olarak bulundu. Müzisyen kökenli olan sanatçı yazıp yönettiği bütün filmlerin müziklerine de imza attı. Müzisyen kökenli bir çok sanatçıya ilham kaynağı olan sanatçı oynadığı arthouse sinema filmleriyle de bir çok önemli festivalden övgüler aldı. Popüler filmleri ise gişede büyük başarılar elde etti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow