hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kübra Doğru Ünlü yazdı! Veda Mektubu’nda keskin virajlar!

  Kübra Doğru Ünlü yazdı Veda Mektubu’nda keskin virajlar
  expand

  Kanal D’nin sevilen dizisi Veda Mektubu, bayram sonrası izleyicisini sevindirecek düzeyde heyecanlı bir bölümle ekrana geldi. İlk dakikasından son dakikasına kadar heyecanın hiç düşmediği 9. Bölümde Seher ‘in oyunları devam etti. Seher’in şeytani görünmez eli, adeta bu bölümde de herkesin üzerindeydi. “Kötü kaynana” durduğu yerden herkesin hayatında acı olmaya devam etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Kötü kaynana Seher” yaşayamadığı mutluluğu, etrafında kimseye yaşatmayan bencilliği ile geceye damga vurdu. ‘Bu kadar da olur mu?’ dedirtecek cinsten yaptığı oyunların, planların gerçek bir hikâyeden esinlenilerek yazıldığını unutmayın. Ve dahi yaşamın gerçek yüzünde ‘Rtük’ olmadığında bu “kötü kaynanaların” fütursuzluğu, vizyonsuzluğu, basitliği, ucuzluğu, vasatlığı, edepsizliği ve dahası dizide gördüklerimizden daha çok. Farklı kültürlerden ve yaşam biçimlerinden gelen ailelerin, gençlerinin evlilikleri, birliktelikleri söz konusu olunca, yaşadıkları sorunları detayı ile bu dizide görmeniz mümkün.

  Yeni bölüm ise Hatice ve Alanur diyalogları ile başladı. “Halam bana da ihanet etti. Nasıl ispat ederim bilmiyorum” diyen Hatice ve Alanur iş birliğine girişti.

  Beste için düğününde takılan takılarını bozdurduğunu Mehmet'e itiraf etmek zorunda kalan Aslı’nın başı altın meselesinden dolayı pek ağrıdı. Aslı’yı altınlarla köşeye sıkıştırdığını sana Seher ise olanlara hem şaşırdı hem de takibi elden bırakmadı. Mehmet ise Aslı’nın kendisinden böyle önemli bir konuyu kendisinden saklı gizli yapmasına çok sinirlendi.

  Annesine hiçbir şey belli etmeden Mehmet altın işini çözdü. Mehmet'in altın olayını öğrendiğini duyan Beste kendini çok mahcup hissetti. Beste, altınların kuyumcuya götürüldüğü aynı gün Seher'in de altınları istemesinden şüphelense de Aslı birilerinin kendisini takip edebileceği ihtimalini o an düşünmedi. Annesiyle birlikte dışarı çıktıktan sonra eve geri dönen Mehmet öfkesini dile getirdi ve eşine bir daha sır saklamamasını tembih etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kardeşinin mide bulantılarından şüphelenen Beste, Aslı’ya hamilelik testi yaptırdı. Aslı’nın hamile kaldığına Beste çok sevinirken, Aslı hiç hazır olmadığını söyleyerek duruma çok üzüldü.

  Akşam yemeğinde sözleri ile Aslı'ya bebek iması yapan Seher'in tadı Ziya'nın Alanur'un adını anmasıyla kaçtı. Ziya, Seher'e 'Alanur' diye seslendi.

  Aslı, hamile olduğunu Mehmet'e söylemeyeceğini Beste’ye söyledi. Beste ise Aslı'ya kızdı ve bebek konusunda tek başına karar veremeyeceğini söyledi.

  Aslı ve Mehmet'in altın konusunu nasıl hallettiğini merak eden Seher, gençler odadan çıkınca odalarına girip Aslı'nın çantasını karıştırdı. Peşine taktığı adamlar sayesinde Aslı'nın hastaneye gittiğini öğrenen Seher, gelininin çantasını karıştırdı ve hamile olduğunu öğrendi.

  Alanur gerçeği öğrendi. Aslı'nın evliliğine en başından beri karşı olan Alanur, bebek konusunda da ateş püskürdü. Aslı'nın dört haftalık hamile olduğunu öğrenince ''İyi bari geç kalmadık. İkna edip aldıralım çocuğu. Aslı'ya da o çocuğa da yazık olur'' dedi.

  Ziya gönlünü almak için Seher'i akşam yemeğine çıkarttı. Nereye gideceklerini öğrenen Hatice hemen Alanur'u aradı. Yeni bir oyunun peşine düşen Alanur, habersizmiş gibi aynı mekâna bir erkek arkadaşıyla birlikte gitti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Seher, Aslı'nın hamile olduğunu Mehmet'e söyleyebilmek için Aslı'yı takip ettirdiğini itiraf etti. Eşinin hamile olduğunu öğrenen Mehmet kendisine mutlu haberi vermediği için büyük şaşkınlık ve üzüntü yaşadı. Aslı'nın bu haberi kendisinden neden sakladığına anlam veremeyen Mehmet'i annesi

  dolduruşa getirdi. ''Eğer aldırmak istiyorsa senin izin vermeyeceğini biliyordur'' diyerek oğlunu dolduruşa getirdi.

  Aslı'ya bebeği aldırmanın en doğru fikir olduğunu söyleyen Alanur, sabah erkenden kızını evden alıp hastaneye götürdü. Vicdanıyla savaşan Aslı, Mehmet'ten gelen telefondan sonra hastaneden kaçtı.

  Bir parkta oturup çocukları izleyen Aslı'nın yanına Mehmet geldi ve bağırmaya başladı. Bebeği aldırmadığını söyledi.

  Mehmet’in Aslı’ya karşı sunduğu tahammülkâr sınırlar bir anda geriye çekildi ve Mehmet kendi özünü ortaya çıkardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlk defa böylesi hareketlerine maruz kaldığı kocasını tanıyamayan Aslı kafasında yine ilk defa annesine hak vermeye başladı. Aslı'yı Seher’e emanet etti ve evden çıkarmamasını söyledi. Kapıyı üzerine kilitledi. Aslı ise neye uğradığının şaşkınlığı ile bir başına kalakaldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow